Nasri zařídil Arsenalu výhru, Hull senzačně porazil Fulham

[b]Aktualizováno.[/b] Nový ročník anglické ligy zahájili fotbalisté Arsenalu těsnou výhrou 1:0 nad nováčkem soutěže West Bromwichem. První branku sezony obstaral již po čtyřech minutách hry francouzský záložník Samir Nasri, který se prosadil hned při svém debutu v Premier League.

Na branku posily z Marseille žádný z hráčů Arsenalu nenavázal, přestože domácí měli stálou převahu. West Bromwich, za který závěrečnou čtvrthodinu odehrál i český útočník Roman Bednář, vstoupil do obnovené premiéry v lize nervózním výkonem plným chyb. Na to doplatil již po čtyřech minutách, kdy utekl Denilson a Nasri jeho přihrávku zakončil střelou na vzdálenější tyč.

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, vracející se po dlouhodobém zranění, by měl za Arsenal nastoupit nejdříve v září.

Nedařilo se ani druhému nováčkovi Stoke City, který na hřišti Boltonu prohrál 1:3. Všechny branky padly již v první půli. O jednu z nich se postaral Švéd Elmander, který stejně jako Nasri odehrál svůj první zápas v Premier League. Hosté snížili až v nastaveném čase.

Naopak třetí z trojice nováčků Hull doma dokázal otočit zápas s Fulhamem a devět minut před koncem mu výhru 2:1 zařídil Folan.

Předpokládaný černý kůň soutěže Tottenham překvapivě na úvod ztratil všechny tři body, když nestačil na Middlesbrough. V nominaci Tottenhamu na zápas podle očekávání chyběl český útočník Tomáš Pekhart.

Český brankář Jan Laštůvka z lavičky náhradníků sledoval, jak jeho West Ham zvítězil nad Wiganem 2:1. O obě branky vítězů se postaral důrazný útočník Ashton, který patří do širšího kádru anglické reprezentace.

Liverpool nezastihl začátek sezony v oslnivé formě. V předkole Ligy mistrů byl rád za bezbrankovou remízu se Standardem Lutych, dnes večer se 83 minut trápil proti Sunderlandu. Vysvobození přinesla akce dvou Španělů - Alonso pustil míč za obranu na Torrese, který parádní ranou z 20 metrů překonal brankáře Gordona.

Výsledky - 1. kolo:

Arsenal - West Bromwich 1:0 (4. Nasri)
Bolton - Stoke 3:1 (34. Steinsson, 41. Davies, 45. Elmander - 90.+1 Fuller)
Everton - Blackburn 2:3 (45. Arteta, 64. Yakubu - 22. Dunn, 66. Santa Cruz, 90.+1 Ooijer)
Hull - Fulham 2:1 (27. Geovanni, 81. Folan - 7. Sol Ki-hjon)
Middlesbrough - Tottenham 2:1 (71. Wheater, 86. Mido - 90. vlastní Huth)
West Ham United - Wigan 2:1 (4. a 10. Ashton - 47. Zaki)
Sunderland - Liverpool 0:1 (83. Torres).

[ 16.8.2008 - ČTK l Foto: goal.com ]