Drobný vstoupil do Poháru UEFA výhrou

Český brankář Jaroslav Drobný nepustil za svá záda žádnou střelu irského týmu St. Patrick's a přispěl k výhře Herthy v prvním kole Poháru UEFA v poměru 2:0. Domácího favorita dostal do vedení v 50. minutě Nicu, jenž v té době pobýval na hřišti teprve několik minut. O ještě lepší výchozí pozici do odvety se postaral v 77. minutě Santos.

Také druhému německému zástupci v úterním programu se dařilo. Schalke nedalo šanci kyperskému Apoelu Limassol a již do přestávky si vypracovalo tříbrankový náskok. Dvacet minut před koncem sice snížil Mirosavljevič, ale konečnou podobu výsledku dal Halil Altintop.

Po překvapivém vyřazení z předkola Ligy mistrů si částečně spravili chuť fotbalisté Olympiakosu Pireus. Ti vyhráli na půdě dánského Nordsjaellandu 2:0 a rovněž mají dveře do základních skupin Poháru UEFA otevřené.

Čeští zástupci Slavia Praha, Sparta Praha a Baník Ostrava nastoupí k prvním zápasům 1. kola ve čtvrtek.

Výsledky - 1. kolo, první zápasy:

Apoel Limassol - Schalke 04 1:4 (0:3)
Branky: 72. Mirosavljevič - 25. Westermann, 36. Rakitič, 41. Vicente, 88. Altintop.

Nordsjaelland (Dán.) - Olympiakos Pireus 0:2 (0:0)
Branky: 74. Mitroglu, 90.+3 Leto.

Hertha Berlín - St. Patrick's (Ir.) 2:0 (0:0)
Branky: 50. Nicu, 77. Santos.