AS Řím a Manchester Utd. své dohrávky vyhrály

Dva góly Júlia Baptisty dnes rozhodly o výhře hráčů AS Řím 2:0 nad Sampdorií Janov v dohrávce 9. kola italské ligy. Zápas se měl původně hrát v říjnu, kvůli hustému dešti byl však tehdy odložen. V dohrávce 18. kola Premier League si díky gólu Rooneyho z první minuty poradil Manchester United s Wiganem.

Brazilský reprezentant se poprvé trefil v 21. minutě z přímého kopu. V 53. minutě pak skóroval poté, co obešel dva obránce a dal svůj šestý gól v sezoně. Sedmadvacetiletý záložník se čtyřikrát trefil v Serii A a dvakrát v Lize mistrů.

Zápas začal v čase pět minut a 51 sekund, tedy v bodě, kdy byl na konci října přerušen. Díky vítězství se loňský vicemistr posunul na osmé místo, Sampdoria je čtrnáctá. Během utkání vyjádřili fanoušci římského celku podporu Palestině v boji s Izraelem, když podle agentury ANSA zvedli transparent s nápisem "Gazo, odolej".

Serie A - dohrávka 9. kola:
AS Řím - Sampdoria Janov 2:0 (1:0)
Branky: 21. a 53. Baptista

Manchester United po dnešním vítězství na vedoucí Liverpool ztrácejí na druhém místě jen dva body a mají jeden zápas k dobru. O výhře obhájců titulu na Old Trafford rozhodl už po 54 sekundách útočník Wayne Rooney, jenž se trefil po přihrávce Cristiana Ronalda. Anglický reprezentant krátce po vstřelené brance musel střídat kvůli potížím s kolenem. Na hřišti ho nahradil Carlos Tévez.

Manchester udržel podeváté za sebou v Premier League čisté konto a od vyrovnání rekordu Chelsea ho dělí jediný zápas bez inkasované branky.