Inter se otřepal a z Italského poháru vyřadil Řím

Vedoucí celek Serie A Inter Milán se stal druhým semifinalistou Italského poháru. Ve středečním zápase s římským AS vyhrál 2:1, rozhodující gól vstřelil elitní kanonýr a klíčový muž "Nerazzurri" Zlatan Ibrahimovič.

Svěřenci José Mourinha na postup zadělali už v prvním poločase díky brance Brazilce Adriana. Na začátku druhé půle sice Taddei vyrovnal, ale během dalších šedesáti vteřin už opět vedl Inter Milán zásluhou švédského reprezentanta Ibrahimoviče.

Inter Milán - AS Řím 2:1 (1:0)
Branky: 10. Adriano, 62. Ibrahimovič - 61. Taddei.

Hráči Sampdorie Janov se stali ve středu prvními semifinalisty Italského poháru. Rozhodnutí přinesl až rozstřel ze značky pokutového kopu, poté co utkání skončilo po prodloužení 1:1, vyhrál Janov 4:1 na penalty. Právě Sampdoria bude soupeřem Interu v semifinále.

První čtvrtfinálový zápas měl dramatickou zápletku. Tým Udinese se vrátil do zápasu poté, co Di Natale proměnil v 63. minutě pokutový kop. Ale právě penalty se staly pro domácí osudnými. Di Natale měl možnost rozhodnout o postupu svého týmu opět ze značky pokutového kopu dvě minuty před koncem. Neproměnil však, a jakoby tím naznačil další sled událostí. Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení a v penaltovém rozstřelu vyhrála Sampdoria na penalty 4:1, když úspěšní nebyli D´Agostino a Pepe. Udinese nedalo v zápase hned tři penalty, střelci Janova ani jednou nechybili.

Udinese - Sampdoria Janov 1:1 (0:0, 1:1), na penalty 1:4
Branky: 63. z pen. Di Natale - 55. Pazzini. Proměnili: Di Natale - Pazzini, Padalino, Sammarco, Gastaldello. Neproměnili: D´Agostino a Pepe (Udinese).

Další dvě čtvrtfinálové dvojice tvoří Lazio Řím - AC Turín a SSC Neapol - Juventus Turín.

[ 21. 1. 2009 - MediaFax | Foto: goal.com ]