Fenin se trefil, Stuttgart vyhrál v Leverkusenu

[b]Aktualizováno.[/b] Český reprezentant Martin Fenin vstřelil pátý gól v této sezoně německé ligy, Frankfurt však nakonec v dnešním utkání s Kolínem nad Rýnem doma jen remizoval 2:2.

Bývalý teplický útočník se po hodině hry po rohovém kopu opřel do centrovaného míče, jenž se nejprve odrazil od země, pak od břevna a nakonec šťastně skončil v brance. Eintrachtu vydrželo vedení 2:1 jen pár minut, než vyrovnal svým druhým gólem v zápase Slovinec Novakovič.

Překvapení se zrodilo v Mönchengladbachu, kde poslední tým tabulky uhrál remízu 1:1 s vedoucím Hoffenheimem. Hosté měli dokonce namále a bod ze hřiště outsidera jim zachránil svým prvním bundesligovým gólem dvacetiletý Brazilec Wellington až v 89. minutě. Vedoucí gól domácí Borussie vstřelil po přihrávce Tomáše Galáska z 25 metrů Baumjohann.

Hamburk vedl na hřišti Karlsruhe v 48. minutě už 2:0, když na oba góly přihrál kapitán David Jarolím, ale během následujících pěti minut o náskok přišel. V závěru neudržel nervy hostující útočník Petrič, který byl vyloučen za hození míče po protihráči. V druhé minutě nastavení přišel Hamburk i o bod poté, co se podruhé v zápase prosadil útočník Freis.

Hrdinou Wolfsburgu v utkání proti Bochumi byl někdejší útočník Teplic Edin Džeko, který zápas rozhodl dvěma brankami. Celý zápas za vítěze odehrál obránce Jan Šimůnek, jenž nastoupil v této sezoně teprve potřetí.

Stuttgart zvítězil 4:2 v Leverkusenu, ale Jan Šimák k výhře nad svým bývalým klubem příliš nepřispěl. Trenér Markus Babbel ho vystřídal už v 37. minutě. Naopak celý zápas v dresu Bayeru odehrál Michal Kadlec, přestože se podle serveru magazínu Kicker pět minut před koncem zranil. Domácí už v té době nemohli střídat.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Frankfurt - Kolín nad Rýnem 2:2 (33. Russ, 62. Fenin - 57. a 74. z pen. Novakovič),
Karlsruhe - Hamburk 3:2 (49. a 90.+2 Freis, 53. Federico - 6. Guerrero, 48. Benjamin),
Leverkusen - Stuttgart 2:4 (67. Kiessling, 90.+2 Charisteas - 3. a 75. Gomez, 51. Hizlsperger, 90. Khedira),
Mönchengladbach - Hoffenheim 1:1 (44. Baumjohann - 89. Wellington),
Schalke - Brémy 1:0 (48. Höwedes),
Wolfsburg - Bochum 2:0 (21. a 86. Džeko),
Bielefeld - Hertha Berlín 1:1 (40. Wichniarek - 13. Voronin).