Brno v pohledném zápase přestřílelo Boleslav

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Brna se po příchodu trenéra Miroslava Beránka dál vezou na vítězné vlně. Po výhře nad Ostravou porazili v dohrávce 18. ligového kola dalšího adepta na pohárové příčky Mladou Boleslav 4:2 a posunuli se na sedmou příčku v tabulce. Hostující triumf režíroval v krásném zápase, který přinesl více gólů než všechna víkendová utkání dohromady, autor dvou branek Zbyněk Pospěch. Domácí naopak před vlastními fanoušky prohráli i druhý jarní duel a nevyužili šanci znovu se posunout na druhé místo.

Domácí se chtěli zaměřit na úvod utkání, ale jako by pokyny trenéra Hapala mířily do větru. Středočeši totiž začátek "prospali" ještě víc než před týdnem proti Jablonci a hned v druhé minutě inkasovali. Po Heinzově přímém kopu zahrávali hosté první roh a zmatky v domácím vápně ztrestal po Dvorníkově hlavičce dorážející Pospěch. Šestadvacetiletý útočník zaznamenal premiérovou soutěžní trefu v brněnském dresu.

Hosté se po vedoucí brance okamžitě zatáhli. V deváté minutě našel domácí Kalina z pravé strany Pecku, ale gólman Lejsal stihl jeho pomalou střelu vyškrábnout. Ideální šanci k vyrovnání měl mladoboleslavský kapitán o šest minut později, kdy ho vyzval ke skórování Poláček. Brněnský brankář však byl znovu úspěšnější, tentokrát ještě s pomocí tyče.

Moravané se nikam nehnali, ale každý jejich útočný výpad zaváněl gólem. V 18. minutě po hrubé chybě Procházky nabil Lira Pospěchovi a Středočeši mohli děkovat jen Millerovi, který stoprocentní šanci bravurně zlikvidoval. O chvíli později mrzela Brňany nevyužitá příležitost dvojnásobně. Papadopulos prostrčil balon na Poláčka, jenž přetlačil stopery a střelou po zemi srovnal.

3D Animace: Boleslav vers. Brno

Střelec vyrovnávací trefy byl dál při chuti. Po půlhodině zkusil zaskočit Lejsala chytrým obloučkem, za dalších pět minut pak krásným centrem našel Papadopulose, který však hlavičkoval v obrovské šanci jen do břevna. V době, kdy to zřejmě nikdo nečekal, znovu udeřili hosté. Kalivodův centr ze strany propadl až k nekrytému Trousilovi a brněnský kapitán křížnou střelou propálil Millera.

Pohledný útočný fotbal neztratil kvalitu ani po pauze. Pár sekund po návratu z kabin domácí žádali po Švejnohově nastřelené ruce penaltu, ale místo toho za tři minuty inkasovali třetí gól. A opět neměli úplně úplně čisté svědomí mladoboleslavští obránci: Kalina totiž prodloužil balon jen ke Švejnohovi, jehož střelu před Millerem ještě přizvedl Pospěch.

Domácí kouč vsadil na jednu kartu, stáhl hru na tři beky a do útoku poslal Táborského. Ofenziva Středočechů díky tomu okamžitě ožila. V 64. minutě ještě pálil po Peckově přiťuknutí těsně mimo Sylvestre, ale za tři minuty už domácí vykřesali naději, když Mendyho střílený centr zužitkoval na přední tyči Papadopulos.

Vzápětí hosté děkovali bravurnímu Lejsalovi, že nebylo vyrovnáno - Táborského krásná rána volala po gólu. Deset minut před koncem se fanoušci podruhé zlobili na rozhodčího, že neodpískal penaltu, tentokrát po Marečkově ruce. Bránící Brno však přežilo i Kúdelovu následnou šanci a v 84. minutě dokonce mohlo rozhodnout, kdyby Šural nepokazil brejk tři na jednoho. Čtvrtého gólu se tak hosté dočkali až minutu před koncem, kdy završil skóre do prázdné branky Kalivoda.

Utkání jste mohli sledovat on-line na tomto odkazu.

18. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FC Brno 2:4 (1:2)
Branky: 22. Poláček, 67. Papadopulos - 2. a 49. Pospěch, 35. Trousil, 89. Kalivoda. Rozhodčí: Adam - Teuber, Urban. ŽK: Procházka, Janíček, Sylvestre, Kúdela - Švejnoha, Pospěch, Došek. Diváci: 3020.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Mach (63. Táborský) - Mendy (83. Rolko), Sylvestre, Opiela (63. Kúdela), Poláček - Papadopulos, Pecka. Trenér: Hapal.

Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Dvorník, Čoupek (56. Živný) - Heinz (46. Švejnoha), Kalivoda, Mareček, Lira - Došek, Pospěch (68. Šural). Trenér: Beránek.