Milán zachraňoval v závěru, Juve potopil Pellissier

Třicáté kolo Serie A přineslo překvapivé zaváhání Juventusu. Stejně málem dopadl i AC Milán, zachránili ho ale dvě branky v samém závěru utkání. Na čele se tak mnoho nemění.

Pellissier sestřelil Juventus, Milán rozhodl v závěru

Neúspěch doma má za sebou Juventus Turín. Ten byl sice proti Chievu jasným favoritem, Chievo si ale do Turína překvapivě přijelo pro body a už po půlhodině vedlo brankou Sergia Pellssiera. Chiellini sice brzy vyrovnal, ale Juventus neudržel nerozhodný stav ani do poločasu, hosty poslal do vedení znovu Pellissier. Po obrátce se Juventus zlepšil a brzy vyrovnal, branka byla nakonec uznána jako vlastní Andrey Mantovaniho. Deset minut před koncem už Juventus vedl, když se dokázal trefit Vincenzo Iaquinta. Výhra ale Juventusu asi nebyla přána. V nastaveném čase uzavřel hattrick Sergio Pellissier a vystřelil tak Chievu velmi cený bod.

Pouze na jednobodový zisk dlouho vypadal i AC Milán. Ten doma proti Lecce sice hosty zatlačil, ale branka dlouho nepadla. Ale když už snad ani tifosi v branku nevěřili, střídající Ronaldinho konečně prolomil obranu hostů. To už běžel nastavený čas, přesto se stihl trefit ještě Pippo Inzaghi a Milán si tak nakonec připisuje tři body a výhru 2:0.

Příliš jistě si nepočínal ani Inter Milán. Ten coby obhájce titulu a lídr tabulky zavítal do Udinese na Friuli, domácí byli ale i bez Di Nataleho favoritovi rovnocenným soupeřem. Dlouho drželi vyrovnaný stav, nakonec ale přesto odešli poraženi. Inter ale branku nedal, jediný gól utkání byl gól vlastní Mauricia Isly.

Boj o LM: Janov, Fiorentina i Řím s plným počtem bodů

Nic nového se neudálo ani v boji o Ligu mistrů. CFC Janov, který vytouženou čtvrtou pozici zatím drží, těsně vyhrál na hřišti Regginy. Jedinou brankou se o to postaral střídající Thiago Motta. Fiorentina hrála v Bergamu a domácí jí byli velmi vyrovnaným soupeřem. Po obrátce šli domácí dokonce do vedení, i díky teči Zauriho se trefil střídající Plasmati. Fiorentina ale brzy vyrovnala, Peluso sestřelil Gilardina ve vápně, dostal červenou kartu a z penalty se trefil Stevan Jovetič. Fiorentina pak oslabeného soupeře zatlačila a nakonec získala tři body. Ty zajistil v samém závěru zápasu Alberto Gilardino.

Tři body získal i AS Řím. Jedinou branku ze hry zápasu s Bolognou sice dal hostující Massimo Marazzina, přesto výhru slavili domácí Vlci. Dvě penalty totiž proměnil Francesco Totti a i Vlci tak pokračují v boji o pozici v Lize mistrů.

Lazio padlo v Sieně, Neapol znovu jen remizovala

Velmi důležité tři body si doma připsala Siena. Tu poslal do vedení proti Laziu po 25 minutách Emanuele Calaio a domácí byli na koni. Lazio nebylo schopné vstřelit branku, pět minut před koncem tak přidal definitivní pojistku Massimo Maccarone. Remízou skončil duel Sampdorie s Neapolí. Domácí kapitán Angelo Palombo sice poslal svůj tým dvakrát do vedení, ale Zalayeta a Germán Denis dokázali vyrovnat.

Jediná branka stačila k výhře Palermu. Proti Turínu jí vstřelil krátce po přestávce Edinson Cavani. Stejným výsledkem skončil i zápas Cagliari - Catania. Jedinou branku zápasu dal v tomto případě domácí Alessandro Matri.