V bitvě o poháry Olomouc předčila Teplice

Fotbalisté Sigmy Olomouc vyhráli v nedělním utkání 26. kola Gambrinus ligy nad Teplicemi 2:1. V souboji o pohárové příčky vstřelil oba góly domácích útočník Ordoš. Souboj o umístění zajišťující účast v evropských pohárech začala aktivněji Olomouc. Zkoušela to střelami zdálky i povedenou kombinací. Už rozestavení obou soupeřů napovídalo tomu, že domácí mají zálusk na všechny tři body a Teplicím šlo hlavně o to zahustit střed pole.

Po několika zastřelovacích pokusech domácích se Sigma dostala do vedení ve 24. minutě, když po průniku Nepožitka nejdříve Ordoš nepropasíroval míč do pravé strany na Hubníka, ale když se mu to nepovedlo, tak se na hranici šestnáctky otočil a levačkou zamířil přesně k levé tyči.

Teplice nebyly schopny se kombinací přiblížit na dostřel Drobiszovy branky, hrozily tak jen z několika málo standardních situací. Naopak Sigmě vedení pomohlo k ještě větší aktivitě. Ve 40. minutě byla blízko druhého gólu, když trestný kop Melinha z 25 metrů skončil jen kousek mimo Grigarovy branky.

Také úvodní pokus druhé půle patřil domácímu Brazilci, Melinho střelou z uctivé vzdálenosti pořádně protáhl brankáře Grigara. V 58. pak domácím fanouškům zatrnulo, když přetažený centr Matuly, musel domácí brankář Drobisz vytahovat zpod břevna. Co se nepovedlo na jedné straně, spadlo do branky na druhé. Ze 30 metrů napřáhl Ordoš a míč přesně zapadl do levého horního rohu Grigarovy branky.

V závěru utkání Olomouc mohla přidat i další gól, když střídající Nuc běžel sám na brankáře, snažil se ho přehodit, ale Grigar jeho úmysl přečetl a lob zachytil. V poslední minutě sice Hesek hlavou snížil, ale Olomouc závěr zápasu kontrolovala a dokráčela k cennému vítězství.

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 2:1 (1:0)
Branky: 24. a 63. Ordoš - 90. Hesek. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Urban. ŽK: Melinho, M. Hubník, Nuc - Matula, Merzič, Lukáš, Klein, Mareš. Diváci: 4548.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Hudec, Škerle, Heidenreich - Kaščák, Nepožitek - M. Hubník (73. Nuc), Melinho, Kobylík (62. Janotka) - Ordoš (86. Toleski).

Teplice: Grigar - Merzič, Lukáš, Klein, Rosa (85. Hesek) - Verbíř (46. Smejkal), Ljevakovič (72. Mahmutovič), Matula, Vachoušek, Stožický - Mareš.

[ 3. 5. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]