Manchester dělí od titulu jediný bod

Borce Manchesteru United dělí od obhajoby titulu v anglické lize jediný bod. V dnešní dohrávce 33. kola totiž otočili zápas s Wiganem a vyhráli 2:1, když rozhodující gól dal čtyři minuty před koncem Michael Carrick. Manchester tak má dvě kola před koncem sezony v čele tabulky šestibodový náskok před druhým Liverpoolem a titul může slavit už v sobotu při případném bodovém zisku v duelu s Arsenalem.

Aktuální kolo a tabulka Premier League

Manchester se v zápase hodně trápil a proti důrazné obraně domácích se dlouho nemohl prosadit. Nedařilo se především Cristianu Ronaldovi, který neměl svůj den.

Naopak Wigan podnikal nebezpečné brejky a po jednom z nich se ujal v 28. minutě vedení. Kolumbijský útočník Rodallega si naběhl za obranu, vyhrál vzdušný souboj s Vidičem, který se vzápětí nedokázal zorientovat, Rodallega byl u míče první a zaznamenal svůj druhý gól v anglické lize.

Manchester po změně stran zabral, ovšem oživení přišlo až s příchodem argentinského střelce Tevéze. Ten byl na hřišti pouhé tři minuty, když zády k brance patičkou tečoval centr a nasměroval míč přesně k tyči.

Jenže remízový stav Manchesteru nestačil, a tak se nadále tlačil do útoku. Ovoce mu to přineslo až čtyři minuty před koncem, kdy se z 22 metrů opřel do míče Carrick a zajistil hostům výhru.

[ 14. 5. 2009 - ČTK | Foto: skysports.com ]