Brazilci po zdolání USA blízko semifinále

Hráči Brazílie vyhráli i ve svém druhém vystoupení na Poháru FIFA. Ve skupině B dnes zdolali USA snadno 3:0 a přiblížili se na dosah postupu do semifinále. K jistotě účasti mezi nejlepšími čtyřmi celky turnaje jim stačí, když Italové ve večerním utkání neprohrají s Egyptem.

Obhájci celkového vítězství si před utkáním s USA stěžovali na velkou únavu, možná i proto chtěli rychle rozhodnout. Již v 7. minutě si na přetažený centr z přímého kopu naskočil záložník Fiorentiny Felipe Melo a hlavou otevřel skóre.

Definitivní uklidnění na kopačky Brazilců přinesla 20. minuta. Američané udělali chybu při rozehrávce rohového kopu a umožnili soupeři rychlý brejk, na jehož konci byl přesně střílející Robinho. Pro útočníka Manchesteru City to byl jubilejní 20. gól v národním dresu.

Brazilci se poté nikam nehnali, zvláště když byl v 57. minutě vyloučen Sacha Kljestan, takže Američané již ve třetím utkání v řadě na Poháru FIFA dohrávali o deseti. Přesilovku záhy využil po pohledné kombinační akci střelou pod břevno pravý bek Interu Milán Maicon. Trenér Dunga pak již mohl šetřit opory.

Skupina B:

Pretoria: USA - Brazílie 0:3 (0:2)
Branky: 7. Melo, 20. Robinho, 62. Maicon. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ČK: 57. Kljestan (USA). Diváci: 40.000.

USA: Howard - Spector, Onyewu, DeMerit, Bornstein - Bradley, Kljestan, Beasley (46. Casey), Dempsey, Donovan - Altidore (60. Feilhaber).

Brazílie: Júlio Cesar - Maicon, Lucio (70. Luisao), Miranda, Andre Santos - Ramires, Gilberto Silva, F. Melo - Kaká (69. Julio Baptista) - Luis Fabiano (69. Nilmar), Robinho.

20:30 (Johannesburg) Egypt - Itálie.