Mladá Boleslav přehrála Kladno a vévodí tabulce

[b]Aktualizováno.[/b] Kladno v pondělním dohrávaném střetnutí 3. kola I. ligy na domácím hřišti s FK Mladá Boleslav nejprve nadchlo své fanoušky už ve 3. minutě vedoucí brankou Bartoše, ale po 52 minutách hry byl pro ně zápas ztracen. Prohrávali 1:3 a Mladoboleslavští už další změnu skóre nepřipustili.

Hosté sice začali velmi aktivně, ale ve 3. minutě zažili studenou sprchu. Kladenští dali branku z patrně nacvičené standardní situace, která vyšla úplně stoprocentně. Rozehráli roh, nikým neatakovaný Holub nacentroval do velkého čtverce, stopeři reagovali pozdě, brankář Vorel do centru nešel a obránce Bartoš s přehledem skóroval hlavou.

Domácí hráli ve velkém pohybu, obranu hostí neustále zaměstnával Klinka a znovu zezadu nabíhal Bartoš. Mladoboleslavským trvalo nejméně čtvrt hodiny, než se vzpamatovali a začali hrát pod taktovkou Sylvestreho dopředu přesněji a nebezpečněji. Velké šance se sice nerodily, ale ofenzivní hráči hostí Pecka, Kulič a Táborský ožívali, přibývalo rohů před kladenskou brankou a ve 37. minutě připravil Sylvestre vyrovnání. Prokličkoval mezi strnulými obránci Kladna a předložil bezchybnou finální přihrávku Táborskému. Ten trefil přesně po zemi k tyči.

Ve 43. minutě předvedl Ludovic Sylvestre, že není jen rozehrávač, ale má i velký střelecký potenciál. Kličkou se zbavil Strnada a vypálil ze 30 metrů přesně k pravé tyči. Brankář Pavlík byl opět zcela bezmocný a mužstva šla do nabin za stavu 1:2.

V 52. minutě byl zápas definitivně rozhodnut. Marek Kulič se zmocnil odraženého míče a předvedl nádhernou individuální akci. Dvěmi kličkami se zbavil dvou protivníků, pustil se mezi tři obránce a nezadržitelně skóroval na 1:3. Po této brance někteří hráči Kladna částečně rezignovali. Tým Mladé Boleslavi měl další tři šance - v té největší v 63. minutě Pecka ze stoprocentní pozice přestřelil bránu - a měli situaci zcela pod kontrolou.

Naděje svitla Kladnu v 68. minutě, ale Mašanský, který ve velkém čtverci obešel Djaloviče, minul. Zbytek utkání se většinou dohrál ve středu hřiště, další akce obou mužstev už nebyly příliš nebezpečné. Gólovými příležitostmi by se daly nazvat ze strany domácích jen Holubova hlavička po Bartošově centru a další akce Kuliče, k jehož patičce se Kúdela nedostal.

Gambrinus liga, 3. kolo:

SK Kladno - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:2)

Branky: 3. Bartoš - 37. Táborský, 43. Sylvestre, 52. Kulič Rozhodčí: Jech - Wilczek, Santarius. ŽK: Tatanašvili (Kladno). Diváci: 2222.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Mráz, Jan Procházka - Holub, Strnad (55. Hlava), Szabo, Zoubele - Klinka (55. Mašanský), Tatanašvili (72. Šilhan). Trenér: Martin Hřídel

FK Mladá Boleslav: Vorel - Kúdela, Rolko, Rajnoch, Djalovič - Mendy, Václav Procházka, Sylvestre, Táborský (79. Poláček) - Kulič (89. Chramosta), Pecka (90. Lemessa). Trenér: Dušan Uhrin ml.