Šťastné teče byly tentokrát na straně Arsenalu

V atraktivním střetnutí mezi dvěma celky z britských ostrovů se radoval hostující Arsenal. Jeho precizní obrana a rychlé útočné výpady, to byl úspěšný recept na tři body ze Celtic Parku.

Favorit utkání mohl jít do vedení již ve dvanácté minutě, kdy se po úspěšné kombinaci do šance dostal Andrej Aršavin. Jeho zakončení dokonce skončilo gólem, ale kapitán ruského reprezentačního výběru byl nachytán v ofsajdové pasti, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.

Další akce z minuty sedmnácté přinesla přímý kop po faulu na Robina van Persieho, ale po jeho rozehrání na zadní tyč skončila celá akce pouze rychlým protiútokem domácích, ze kterého ovšem nic nebylo. První skutečné ohrožení branky hostů se konalo v jedenačtyřicáté minutě, kdy se po akci z pravé strany dostal ke střele Brown. Jeho projektyl však našel pouze rukavice zkušeného Almunii.

Nedáš, dostaneš, přesně to si mohli říkat fotbalisté Celticu, protože již ve 43. Minutě rozehrával trestný kop Cesc Fabregas. Jeho prudká střela k levé tyči při své cestě nechtěně trefila Williama Gallase, od kterého se bezpečně odrazila do branky Artura Boruce. Tato akce znamenala poločasový výsledek 0:1 a spokojenost hostujícího kouče Arsena Wengera.

Ve druhém poločase se jednalo především o kvalitní obranu londýnského celku. Ze spaní diváky vzbudila až akce Robina van Persieho, který se po Gallasově přihrávce dostal k zakončení a mýlil se jen o malý kousek. V pětašedesáté minutě mohlo být rázem vyrovnáno. Nenápadný, ale rychlý útok domácích fotbalistů vyřešil Fortuné centrem do soupeřovy šestnáctky, kde nechybělo mnoho, aby si míč do vlastní sítě srazil obětavým skluzem Gallas.

K vlastní brance nakonec skutečně došlo, ale na druhé straně, když si po centru Clichyho srazil míč do vlastní branky Gary Caldwell a nešťastným obranným zákrokem stanovil konečné skóre zápasu na 0:2. Zbytek utkání se odvíjel v duchu poklidné kombinace londýnského týmu s občasnými rychlými výpady na půlku domácího celku.

Očekávaný šlágr čtvrtého předkola Ligy mistrů skončil jasnou výhrou hostujícího Arsenalu. Ten měl zápas pod kontrolou, ale góly, které znamenaly výhru 0:2 a tedy i více než nadějný výsledek do odvety, byly více méně dětmi štěstěny. Před odvetou v Londýně to ale znamená, že by se musel stát zázrak, aby do dalších bojů v rámci evropské soutěže zasáhl celek z Glasgow.