Petrželo, hoď tam ručník, slyšel kouč Žižkova

Petrželo, hoď  tam ručník, slyšel kouč Žižkova

Ostudným debaklem pro domácí Viktorii Žižkov skončilo měření sil s Jihlavou. Zástupci Vysočiny si v 8. kole 2. ligy připsali cenné vítězství 5:1 a postarali se o největší překvapení kola. Po polovině podzimní části stále vedou fotbalisté Ústí, kteří dokázali ve čtvrteční předehrávce zdolat na vlastní půdě exligový Zlín. Severočeši tak nadále zůstávají nadále neporažení. V lize už jako jediní, protože Sokolov před vlastními fanoušky nestačil na Hradec Králové.

Aktuální kolo 2. ligy

Sokolov - Hradec Králové 1:2 (0:0)

Vše podstatné se na západě Čech odehrálo až po přestávce, kdy se nejprve po tečovaném centru Čupra prosadil domácí Dejmek. Jenže už o pět minut později vyrovnal hradecký Fischer a za dalších šest minut dokonal parádní obrat skóre Východočech Pilař. Sokolov tak kvůli první prohře v sezoně přišel o svou sedm zápasů trvající neporazitelnost.

Žižkov - Jihlava 1:5 (0:2)

Tak jestli se něco čekalo, tak takováhle kanonáda jihlavských fotbalistů na Žižkově určitě ne. Hosté vyhráli 5:1 a v tabulce se po druhém vítězství v řadě posunuli už na páté místo v tabulce. Naopak Žižkov nedokázal potvrdit výhru ze Zlína a sen do návratu mezi elitu se stává pomalu ale jistě čím dál větší utopií. Jihlava v posledních dvou zápasech má vynikající průměr vstřelených branek. Za dva zápasy jich dohromady do sítě Karviné a Žižkova stihla nasázet rovných deset.

Třinec - Čáslav 1:1 (0:1)

Pětadvacetiletý útočník Onuchukwu z Nigérie si s aklimatizací v Česku žádné problémy nedělá. Dokázal se prosadit i ve svém třetím startu v dresu Třince a podobně jako s Ústím zajistil severomoravskému týmu i teď bod za remízu. Domácí mohli vyhrát, ale v 58. minutě neproměnil nařízenou penaltu za faul Ricky na Onuchukwua Eismann, který napálil jen břevno Valešovy brány. I když hosté dohrávali zápas právě bez vyloučeného Ricky, remízu si pohlídali.

Sparta Praha B - Hlučín 2:2 (1:1)

Hosté na Strahově šli do vedení už v páté minutě, kdy se prosadil po chybě domácího výběru Prokeš. Sparťané srovnali díky posile z A-týmu. Do kolonky střelců se zapsal exsokolovský Martin Jirouš. Když už se zdálo, že si oba týmy připíši po bodu, tak se do černého trefil minutu před koncem Putz. To však ale nebylo všechno. Ve druhé minutě nastaveného času srovnal na konečných 2:2 Javorek.

Opava - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Tak už to konečně přišlo. Svěřenci trenéra Radoslava Látala se po dlouhých šesti kolech radují z vítězství. Na svém stadionu udolali pražskou Duklu. Hosté naopak už dvakrát po sobě nedali ani gól a nezískali ani bod. Domácí výběr si v probíhající sezoně připsal prozatím jediné vítězství, a to v úvodním kole nad Vlašimí, od té doby trvala její mizérie. Látalovy hoši do této doby získali jen tři body za stejný počet remíz. Ostatní zápasy pro ně skončili porážkou. O vítězství Opavy rozhodl 14 minut před koncem Halaška.

Vlašim - Karviná 2:0 (0:0)

Hostujícímu týmu nepomohl ve Vlašimi k zisku bodů ani navrátilec do sestavy Radek Slončík. Ten si v soutěžním zápase kopl do míče poprvé po téměř tříměsíční pauze zaviněnou zraněním. Karviná prohrála podruhé v řadě, naopak Vlašim si z posledních tří zápasů připsala sedm bodů. Lví podíl na vítězství nad regionálním rivalem má útočník Vladimír Bálek, který ve druhé půli zaznamenal obě branky.

Vítkovice - Most 0:1 (0:1)

Svěřenci trenéra Paličky opět nezískali ani bod a po polovině podzimu se dál krčí na posledním místě tabulky s pouhým jedním získaným bodem. Zápas rozhodla branka mosteckého Lafranceho, který se prosadil v 28. minutě hry. Most si díky zahraniční akvizici připsal další tři body a z posledních tří kol vytěžil sedm bodů, přičemž v posledních dvou zápasech nedostal ani gól. Zato Severomoravané stále od domácího zápasu s Opavou (0:0) marně čekají na jakýkoliv bodový zisk.

Ústí nad Labem - Zlín 2:0 (0:0)

Parádní jízda ústeckých fotbalistů druhou nejvyšší soutěží pokračuje i po osmém kole. V něm dokázal dosavadní lídr tabulky setnout exligový Zlín, když se o obě branky, nejprve hlavou a posléze i nohou postaral obránce Džuban. Hosté se nezmohli na severu Čech na nic. Domácí svého soupeře zcela přehráli. Překvapením byl tah trenéra Ústí Habance, který nechal na lavičce dosud šestigólového Karlíka a do utkání jej poslal až během druhé půle.