Lídři opět nezaváhali, Villarreal se dál trápí

Oba největší kandidáti na zisk ligového titulu Barcelona i Real Madrid v 5. kole španělské Primera División opět nezaváhali, připsali si další tři body a jsou i nadále stoprocentní. Katalánci zvítězili 2:0 na hřišti Málagy a madridský Real zdolal nováčka z Tenerife 3:0 poté, co všechny branky vstřelil až ve druhé půli. Naopak dále se trápí Villarreal, který prohrál v La Coruňi 0:1.

Kouč Barcelony sice musel již v průběhu prvního poločasu udělat vynucenou změnu poté, co zraněného Henryho střídal Zlatan Ibrahimovič, ovšem obhájce titulu na půdě Málagy nezaváhal. Do vedení poslal Katalánce ve 39. minutě právě Ibrahimovič, který se tak dokázal střelecky prosadit v každém utkání. Domácí celek sice nepůsobil špatným dojmem, ale po hodině hry neuhlídala domácí obrana obránce Gerarda Piquého, jenž uzavřel skóre na 2:0 pro Barcu. Málaga tak prohrála i počtvrté v řadě.

Plný počet bodů má na kontě i Real, který si snadno poradil s týmem Tenerife. Poprvé si v ligovém zápase nepřipsal gól Cristiano Ronaldo, zastoupila ho ovšem jiná posila Karim Benzema. Francouzský útočník zužitkoval tlak domácích nejprve ve 48. minutě, druhou trefu přidal hned o deset minut později. Obrana nováčka se rozpadla a definitivní podobu skóre určil v 78. minutě Kaká. Tenerife ovšem i přes porážku patří po 5. kole třinácté místo.

Výtečnou formu potvrdila Sevilla, jenž obhajuje třetí příčku z minulého ročníku. Na hřišti Bilbaa zvítězila až překvapivě snadno 4:0 a potřetí za sebou si připsala tři body. Svěřenci kouče Jiméneze rozhodli duel už v prvním poločase. Skóre utkání otevřel už po pěti minutách Renato, druhou trefu přidal Álvaro Negredo. Sevilla na hřišti kralovala a v poslední minutě první půle přidal třetí trefu i Kanouté. Ve druhé půli mohl Athletic snížit, ovšem branka přišla opět na druhé straně. Na konečných 0:4 z pohledu Bilbaa uzavřel v 75. minutě Jesús Navas.

Šlágr kola se hrál ve Valencii, kam přijelo trápící se Atlético. Hosté sice vedli už po sedmi minutách díky brance Aguera, jenže domácí celek skóre utkání ještě v první půli otočil. Nejprve vyrovnal Pablo Hérnandez a hned o dvě minuty později poslal domácí do vedení svým šestým gólem nejlepší střelec Primera División David Villa. Valencia držela vedení až do nastaveného času, jenže v 92. minutě zakončil zdařilou akci Atlética Maxi Rodrígiuez, který vyrovnal na 2:2. Madridský celek si tak připsal třetí bod a patří mu 18. pozice, Valencia je šestá.

Shodné výhry 3:0 si připsal týmy Mallorky a Zaragozy. Mallorka, která se díky vítězství nad Valladolidem vyhoupla již na 4. příčku. Hned ve čtvrté minutě se trefil Nunes a v poslední dvacetiminutovce se prosadili ještě Aduritz a Valero. Druhé vítězství si připsala i Zaragoza. Nováček v soutěži po dvou gólech Aguilara a trefě Pavona přehrála 3:0 Getafe, které tak nenavázalo na výkon z minulého kola proti Valencii.

První bod si po pěti kolech připsal Jerez. Nováček v soutěži vybojoval bod za bezbrankovou remízu na půdě Espaňolu Barcelona. Nerozhodně skončil i duel mezi Almerií a Santanderem. Domácímu celku ovšem bod zachránil až v 89. minutě Kalu Uche, jenž svou brankou trefil remízu 2:2. Na první výhru čeká i po 5. kole Villarreal. “Žlutá ponorka“ totiž prohrála i podruhé za sebou, tentokráte podlehla La Coruňi 0:1. Villarrela je tak s pouhými dvěma body předposlední, Deportivo se posunulo na 5. místo.