Olomouc doma podlehla Jablonci a ten vede ligu

Hráči Sigmy Olomouc prohráli v nedělním utkání 9. kola Gambrinus ligy s Jabloncem 0:1. Obě mužstva předvedla mizerný výkon, ale v závěru zápasu využil trestný kop Jarolím a Jablonec se mohl radovat z výhry.

Poslední ligová prohra s Kladnem a dva kuriózní góly stály místo v brance olomouckou jedničku Drobisze, jehož místo zaujal Lovásik. V nepříliš záživném prvním poločase zaujala chyba domácího stopera Komárka, který pustil míč za sebe a Jablonského gólovou šanci musel pádem pod nohy řešit až Lovásik. Na druhé straně stála za zaznamenání střela Onofreje ve 26. minutě. Situací byl donucen na hranici šestnáctky použít svou slabší pravou nohu, ale střela byla nebezpečná a mířila jen kousek nad břevno jablonecké branky.

Z bídy prvního poločasu se ani jedno mužstvo neprobralo ani po přestávce. Jablonci výsledek vyhovoval a domácí hráli bez pohybu. Přítomní diváci tedy měli plné právo k častému pískotu. V 79. minutě se dostal za domácí obranu čerstvý Valenta, ale jeho ránu ze šestnáctky stihl Lovásik vyrazit. Když už se zdálo, že bídné utkání dospěje do bezbrankové remízy, fauloval před šestnáctkou Janotka šlapákem střílejícího Jablonského a Jarolím zamířil přesně do pravého horního rohu. Jablonečtí tak mohli slavit výhru.

SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 88. M. Jarolím. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Pelikán. ŽK: Škerle - Lafata. Diváci: 3712.

Olomouc: Lovásik - Nuc (81. Štěpán), Komárek, Škerle, Onofrej - Bajer, Rossi, Otepka, Janotka - J. Petr (68. Caihame), Šultes (84. Ordoš). Trenér: Zdeněk Psotka.
Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Haurdič (77. Michálek), P. Pavlík I, M. Jarolím, Eliáš (69. Valenta), Jablonský - Lafata (85. Vukovič). Trenér: František Komňacký.