Sampdoria rozesmutnila mistra a vládne Serii A

Překvapivého lídra má po šestém kole Serie A. Sampdoria Janov dokázala porazit Inter Milán a díky zaváhání Juventusu je v čele soutěže.

Sampdoria udolala Inter

Sampdoria začala sezonu skvěle, ale minule podlehla Fiorentině a před sebou měla zápas s Interem. Ten sice začal aktivně a většinu zápasu byl aktivnější, většinou ale Inter střílel z dálky, s čímž si skvělý Castellazzi bez problémů poradit. Navíc začala hrozit i Sampdoria, která nakonec i udeřila. Na malém vápně zůstal úplně volný Pazzini a bez problémů zavěsil. Inter už se na odpověď nezmohl a Pazziniho trefa byla tedy vítěznou. Sampdoria se tím dostala v tabulce před Inter a přeskočit ji mohl pouze Juventus.

Juventus hostil doma Bolognu a podle předpokladů měl bez problémů uhrát tři body a posunout se do čela. Zápas podle toho i začal a Juventus šel rychle do vedení brankou Davida Trezegueta. Pojistka ale ne a ne přijít a nakonec přišel trest. Střídající Adailton se trefil až v samém závěru zápasu a Juventus tak už neměl šanci reagovat a ztratil dva body.

AC Milán dál tápe, neporazil Bari

Unikátní bilanci má letos Bari. V prvním kole uhrálo remízu na hřišti Interu, teď se mu to samé povedlo i proti AC Milán. Milánu se letos nedaří, teď navíc svěřenci trenéra Leonarda nedokázali ani jednou překonat obranu nováčka. Pro Bari je naopak už druhý bod ze San Sira skvělým výsledkem.

Znovu zaváhalo i římské AS. To rychle prohrávalo na hřišti Catanie brankou Takayuki Morimota. Řím byl sice lepší, branku ale dlouho nedal. Nakonec vybojovali Vlci alespoň bod, už v nastaveném čase druhého poločasu se trefil Daniele De Rossi.

Di Natale se znovu trefil, Udine přehrálo Janov

Ve skvělých výkonec pokračuje Antonio Di Natale. Jeho Udine hostilo doma CFC Janov a Friuli vidělo vyrovnaný zápas. Rozhodnutí nakonec přišlo až v závěru. Deset minut před koncem se už poosmé letos trefil Antonio Di Natale a po pár minutách přidal druhou trefu Simone Pepe. Udine tak právě Janov přeskočilo v tabulce a je páté.

Těsně před Udine se drží Fiorentina. Ta hrála na hřišti Livorna v toskánském derby a nakonec vybojovala těsnou výhru. Livorno sice mělo dost často více ze hry, ale v bráně Fiorentiny stál skvělý Frey a ten míč do branky nepustil. Nakonec rozhodla penalta. Diniz stáhl ve vápně Gilardina a Stevan Jovetič proměněnou penaltou rozhodl.

Hamšík potopil Sienu

Neapol hostila Sienu a očekával se daleko jasnější zápas, než se ve skutečnosti hrál. Domácí favorit šel do vedení až ve druhé půli, pár minut po přestávce se trefil Marek Hamšík. Rychle ale vyrovnal Massimo Maccarone, znovu ale rozhodl Marek Hamšík. Ten sice po hodině hry neproměnil penatlu, ale z dorážky už se trefil a rozhodl o těsné výhře Neapole.

Na dobré výkony nenavázala Parma. Ta po několika dobrých výkonech hostila doma Cagliari, které ji ale překvapilo a rychle šlo do vedení brankou Jedy. Po přestávce navíc přidal pojistku Dessena a Parma tak letos podruhé prohrála. Poslední dva duely skončily remízou. Palermo sice vedlo na hřišti Lazia brankou Cavaniho, ale Zárate pět minut před koncem na konečných 1:1. Ve Veroně se všechno podstatné odehrálo mezi 70. a 80. minutou. Hostující Atalanta šla nejprve do vedení brankou Tiribocchiho, rychle ale vyrovnal domácí Pellissier a rozhodl o konečné remíze.