Vítkovice se konečně dočkaly výhry, Žižkov padl

Hned několik překvapivých výsledků se urodilo v desátém kole na druholigové scéně. Králem rozjetého ročníku stále zůstává Ústí, které doma porazilo Hlučín a na druhý Hradec si vybudovalo tříbodový náskok.

Aktuální tabulka Druhé ligy

Žižkov po debaklu s Jihlavou (0:5) dostal doma výprask tentokrát od nováčka z Vlašimi, a to 0:4. Naopak slavit se může ve Vítkovicích, které doma přehrály překvapivě favorizovanou Jihlavu 3:2. Po minulém kole se také poroučel první trenér. Kouče Přemysla Bičovského nahradil na lavičce Čáslavi Zdenko Frťala, který tým hned dovedl k výhře doma proti Dukle.

Sokolov - Zlín 0:2 (0:0)

Přímý souboj o třetí místo v tabulce dopadl lépe pro zástupce Moravy. Hosté na západ Čech kvůli vzdálenosti vyrazili do Sokolova už o den dříve a nocleh ve městě aktuálního soupeře se jim vyplatil. Svěřenci trenéra Mináře vyhráli 0:2. Sokolov tak už po druhé v řadě nedokázal bodovat na domácím hřišti. O výsledku vyrovnaného zápasu se rozhodlo až v poslední dvacetiminutovce, kdy se nejprve prosadil Pazdera a sedm minut před koncem přidal uklidňující branku rychlonohý Žůrek.

Třinec - Hradec Králové 1:1 (0:1)

V první poločase byli na severu Moravy lepší hosté, kteří šli zaslouženě do vedení pět minut před půlí díky brance Dvořáka. Během poločasové pauzy kouč domácích Neček naordinoval svému týmu útočnou taktiku. Místy až drtivý tlak přetavil ve vyrovnávající gól v 74. minutě Eismann. Dokonale otočit výsledek ve prospěch domácího celku mohl v závěru Onuchukwu, ale Lindr v brance Hradce se vyznamenal.

Sparta Praha B - Karviná 0:3 (0:1)

Série mladých Sparťanů bez výhry nebere konce a po domácím zápase s Karvinou se protáhla už na sedm duelů. B-tým z Letné přitom nezačal utkání špatně. Posila z prvního týmu Martin Jirouš dokonce v šesté minutě trefil tyč, jenže za dvacet minut se prosadil Mišínský a od té doby byli hosté pány na hřišti. Navíc za další dvě minuty se zranil právě nejlepší kanonýr druhé ligy v rámci loňského ročníku a střídající Krč nedokázal Jirouše nahradit. Proto Severomoravané přidali v druhé půli další dvě branky a zaslouženě vyhráli.

Opava - Most 4:2 (1:0)

Bez diváků to týmu trenéra Látala jde lépe, než s nimi. Opava totiž porazila Most 4:1 a zaznamenala zatím nejvýraznější vítězství v této sezoně. Za zavřenými dveřmi se ve Slezsku hrálo kvůli násilnostem fandů domácího celku v nedávném pohárovém utkání proti Baníku Ostrava. První gól ve žlutomodrém dresu zaznamenala devět minut po přestávce také posila z prvoligového Brna Zbyněk Pospěch. Ten se dokázal prosadit z nařízeného kopu po faulu hostujícího gólmana na jednoho z pronikajících domácích hráčů.

Žižkov – Vlašim 0:4 (0:3)

Tým trenéra Petržely podruhé v řadě v domácím prostředí nečekaně selhal. Po pětibrankovém přídělu od Jihlavy si z Žižkova odváží vysoké vítězství 0:4 také nováček z Vlašimi. Ten o zisku tří bodů rozhodl už v první půli, kdy se prosadil celkem třikrát. Naopak domácí nevymysleli vůbec nic. Sen o návratu Žižkova do první ligy se po desátém kole stává čím dál větší utopií.

Ústí nad Labem - Hlučín 2:0 (1:0)

Severočeši dokázali využít zaváhání Hradce v Třinci a doma porazili nováčka z Hlučína 2:0. Tím pádem si na čele druholigové tabulky vypracovali na Východočechy tříbodový náskok. Základ vítězství položil v 25. minutě přesnou hlavičkou k tyči Šmrha a uklidňující druhý gól přidal devět minut před koncem zápasu opět hlavou Veverka.

Čáslav - Dukla Praha 2:1 (1:1)

První trenér letošního druholigového ročníku v tichosti dokoučoval. Černého Petra si za neuspokojivé výsledky vytáhl kouč Čáslavi Přemysl Bičovský. Toho na trenérské sesli nahradil Zdenko Frťala, který v utkání s Duklou Praha zažil první vítězství na lavičce středočeského týmu.

Vítkovice – Jihlava 3:2 (3:1)

Domácí se dočkali prvních třech bodů v této sezoně. Naopak silně favorizované Jihlava odjíždí ze severu Moravy překvapivě Bez bodu. Soubor trenéra Paličky přitom už v 11. minutě prohrával poté, co se přesně k tyči trefila nová akvizice v dresu Vysočiny Bosňan Mešanovič. Jenže domácí stihli do poločasu otočit na 3:1. Po přestávce sice Mešanovič snížil, ale další gól už ve Vítkovicích nepadl.