Jablonec udolal Boleslav a vrátil se do čela

Tým Jablonce porazil v nedělním utkání desátého kola nejvyšší tuzemské soutěže na domácím hřišti Mladou Boleslav 1:0. Jedinou branku zaznamenal ve 39. minutě domácí záložník Anes Haurdič.

Jablonecký kouč Komňacký zařadil do základní sestavy novou ofenzivní akvizici Tomáše Čížka. Záložník Baumitu dal o sobě poprvé pořádně vědět už ve 12. minutě, jeho krásná rána za hranicí pokutového území jen těsně minula pravou tyč Šedovy branky. O chvíli později musel gólman Středočechů likvidovat jedovatou střelu Lafaty.

V 19. minutě se osmělili i hosté. Djalovič poslal z levé strany míč do pokutového území, Lemessa předvedl parádní výskok, hlavou ale míč ideálně nezasáhl. Etiopský forvard krátce nato připravil zpětnou přihrávkou palebnou pozici pro Kuliče, jeho pokus zneškodnil Špit.

Ve 27. minutě přišla další velká chvíle Tomáše Čížka. Rajnoch fauloval na hranici pokutového území Jarolíma, z následného přímého volného kopu pak zakroutil jablonecký středopolař míč do břevna. Severočeši se vedoucí trefy dočkali až ve 39. minutě. Pavlík uvolnil Lafatu, ten místo střely naservíroval lahůdkový pas volnému Haurdičovi, jenž ranou pod břevno rozjásal domácí příznivce. Jablonečtí mohli jít do kabin ještě s výraznějším náskokem, po dělovce Loučky však podržel hosty gólman Šeda.

Po změně stran mohli Mladoboleslavští srovnat, Kuličovu tutovku ale bravurně vyrazil Michal Špit. O chvíli později mohl dodat Jabloneckým klid stoper Drsek, hlavou ale minul tři tyče. V 72. minutě po pěkné akci nenavýšil skóre ani Loučka.

V 79. minutě měli Jablonečtí obrovskou šanci na druhý gól. Lafata společně s Loučkou a Jarolímem postupovali sami na jediného obránce. Lafata předal Loučkovi, ten mu balon vrátil, jeho pokus ale lapil brankář Šeda. Jablonečtí si dokázali pohlídat nejtěsnější náskok až do samotného konce. Po vítězství 1:0 nad Mladou Boleslaví se navíc Severočeši vrátili do čela ligové tabulky.

Gambrinus liga, 10. kolo:

FK BAUMIT Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka: 39. Haurdič. Rozhodčí: Kocourek - Hojsík, T. Kovařík. ŽK: Jablonský, Vukovič - Kúdela, V. Procházka, Kulič, Rolko, Opiela. Diváci: 4563.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber (77. Krejčí), Drsek, Jablonský - Haurdičˇ(85. Kovařík), Loučka, Jarolím, Pavlík, Čížek - Lafata (90. Vukovič).

Mladá Boleslav: Šeda - Djalovič, Rolko, Rajnoch, Kúdela - Kysela, V. Procházka (79. Sylvestre), Opiela, Mendy (68. Kalina) - Kulič, Lemessa (72. Táborský).