Oslabený Liverpool nestačil na Sunderland

Hráči Chelsea se v 9. kole Premier League představili na půdě Aston Villy, kde se sice po čtvrthodině hry dostali zásluhou Drogby do vedení, pak však domácí dvakrát skórovali, a berou tak tři body. Prohrál také oslabený Liverpool, jenž nestačil na Sunderland. Dařilo se naopak Arsenalu i Manchesteru United. Oba týmy doma zvítězili.

Duel mezi Aston Villou a Chelsea byl rozehrán zhruba o dvacet minut později než měl, mohla za to zdravotní indispozice hlavního arbitra Steva Bennetta, na zápas se tak musel narychlo připravit čtvrtý rozhodčí. Chelsea šla do vedení po trefě Didiera Drogby, jenž v 15. minutě zaskočil gólmana birminghamského týmu ranou z dálky. Aston Villa se dočkala vyrovnání ve 32. minutě po prudké hlavičce Richarda Dunna, jenž se prosadil zblízka po rohu. Čech neměl nárok zasáhnout. Sedm minut po pauze udeřili opět domácí po rohovém kopu. Čech vyběhl, ale míč nezasáhl a Collins u zadní tyče hlavou poslal míč do sítě. Chelsea pak sice měla pár šancí k vyrovnání, ale nedosáhla na něj.

Na první místo tabulky se tak vrátil po domácí výhře nad Boltonem tým Manchesteru United. Z vítězství se těšil i Arsenal, v jehož dresu hrál do 72. minuty i český reprezentant Tomáš Rosický, když přemohl 3:1 celek Birminghamu. Naopak znovu klopýtl FC Liverpool, jen prohrál v Sunderlandu 0:1, když mu dal gól kanonýr Bent.

Anglická fotbalová Premier League, sobotní zápasy 9. kola

Aston Villa - Chelsea 2:1 (1:1)
Branky:
32. Dunne, 52. Collins - 15. Drogba.
V dresu hostů odchytal celý zápas český gólman Petr Čech.

Everton - Wolverhampton 1:1 (0:0)
Branky:
88. Biljaletdinov - 76. Doyle. ČK: 90. Maierhofer (W).

Sunderland - FC Liverpool 1:0 (1:0)
Branka:
5. Dent.

Portsmouth - Tottenham 1:2 (0:2)
Branky:
59. Boateng - 30. King, 45. Defoe. ČK: 90. Brown - 62. Defoe.

Stoke - West Ham United 2:1 (1:1)
Branky:
11. z pen. a 69. Beattie - 34. Upson.
Český fotbalista Radoslav Kováč hrál v dresu WHU do 83. minuty.

Arsenal - Birmingham 3:1 (2:1)
Branky:
16. Van Persie, 18. Diaby, 85. Aršavin - 38. Bowyer.
Český záložník Tomáš Rosický nastoupil v základní sestavě vítězů a na hřišti vydržel do 72. minuty.

Manchester United - Bolton 2:1 (2:0)