Na Stínadlech rozhodl o remíze Stožický

Teplice dnes remizovaly v rámci 12. kola Gambrinus ligy doma s Mladou Boleslaví 2:2. Severočeši v zápase dvakrát dotahovali a i přes velký tlak v závěru nakonec brali bod, který je vynesl zpět do čela tabulky.

Aktuální kolo Gambrinus ligy

Utkání dvou ofenzivních týmů splnilo v první pětačtyřicetiminutovce veškerá divácká očekávání. Mladá Boleslav přijela na sever Čech s bodovými vyhlídkami a to prospělo samotné hře. Po úvodním otrkávání se do první velké příležitosti dostala právě Mladá Boleslav, po rohovém kopu pálil po osmi minutách z úhlu Chramosta a Grigar musel jeho pokus vyrážet, míč se dostal k Fabiánovi, ale toho zakončení překvapilo natolik, že skákavý balon napálil jen do rukavic teplického brankáře.

Teplice nechtěly zůstat pozadu a vytvořily si územní tlak, že kterého ale vytěžily je množství rohových kopů, které gólem neskončily. Jako první tak udeřil hostující celek. Chramosta v 19. minutě předskočil v důležitém souboji Smejkala a k odraženému míči se dostal zcela volný Sylvestre, který technickou střelou k tyči otevřel skóre. Teplicím se ale o tři minuty později povedlo po kombinační akci rychle srovnat. Akci rozjel z pravé strany Verbíř, který přihrál Ljevakovičovi a jeho prudký přízemní centr zakončil šťastně Mareš. Pokus domácího útočníka nejprve orazítkoval tyč a pak se odrazil od boleslavského gólmana Millera až za brankovou čáru.

Sobotní přestřelka ale mohla pokračovat. Domácí se nechali vyrovnáním až příliš ukolébat a umožnili Boleslavi udeřit z rychlého protiútoku. Sylvestre podržel ve 23. minutě míč a rychle našel ve vápně osamoceného mladíka Chramostu, který v gólové pozici uklidil míč k levé tyči Grigarovi branky. Teplice se znovu hnaly za vyrovnáním a blízko k němu měly v nastavení prvního poločasu, na rohový kop Verbíře si vyskočil na přední tyči Mareš, ale podruhé v zápase mu ve skórování zabránil reflexivním zákrokem boleslavský brankář Miller.

Po změně stran se Teplice pustily do velkého tlaku, Boleslav se spolehla s bráněním jednobrankového náskoku a její obrana dlouho odolávala náporům domácích. Po hodině hry jí ale výrazně pomohl brankář Miller, který na malém vápně vychytal jasnou gólovou šanci Mahmutoviče. Jak se ukázalo o šest minut později, šlo o pouhé varování. V 66. minutě kopal Verbíř rohový kop, odražený míč napálil Ljevakovič, jeho pokus ještě boleslavská obrana zablokovala, následný projektil Stožického ale skončil v síti hostujícího týmu.

Dvacet minut před koncem došlo v pokutovém území Boleslavi k souboji mezi teplickým útočníkem Marešem a hostujícím Kyselou. Boleslavský záložník si Mareše přidržoval, ten máchl rukou a Kysela se skácel k zemi. O chvíli později vytáhl sudí Zelinka červenou kartu a Mareš byl po sporné situaci vyloučen.

Teplický tlak neustával ani v deseti, Mahmutovič nesprintoval v 80. minutě půl hřiště, obešel tři boleslavské bránící hráče, ale své sólo nedokázal včas zakončit. Severočeši svého soupeře předčili jak po herní stránce, tak i v množství standardních situací. V závěru se ještě dostal do velké šance Klein, ale ani jeho pokus už v síti neskončil a tak se oba týmy rozešly nerozhodně 2:2. Teplice udržely neporazitelnost a bodový zisk jim stačil k tomu, aby se vyhouply zpátky do čela ligy.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:2)
Branky: 19. Sylvestre, 23. Chramosta - 22. J. Mareš, 66. Stožický.
Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Večeřa.
ŽK: Janíček - Verbíř. ČK: 70. J. Mareš.
Diváci: 3515.

FK Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Lukáš, Matula - Verbíř, Ljevakovič, Klein, Stožický (82. Vondrášek) - J. Mareš, Mahmutovič (86. Kalivoda).

FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Fabián (86. Pecka) - Mendy, Rajnoch, Sylvestre (60. Opiela), Poláček (53. Kysela) - Kulič, Chramosta.