Plzeň veze z Dynama bod za remízu bez branek

[b]Aktualizováno[/b]. Hráči Českých Budějovic remizovali v nedělním utkání 12. kola Gambrinus ligy doma s Vikrorií Plzeň 0:0. Blíže k vítězství měli na jihu Čech plzeňští, jenže ani tři vyložené šance jim ke skórování nestačily.

Jihočeši vstoupili poprvé do domácího zápasu pod vedením trenéra Šilhavého a proti Plzni chtěli vybojovat první podzimní výhru na vlastním hřišti. V cestě jim stál silný protivník, Plzni se v letošním ročníku daří, pohybuje se v horní polovině tabulky a v posledních zápasech jí zdobí nepropustná defenziva. V posledních čtyřech vzájemných zápasech mezi Budějovicemi a Plzní se nenašel vítěz a utkání pokaždé skončilo 1:1, tentokrát měli k výhře mnohem blíže plzeňští.

V prvním poločase se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal, ze kterého vyčnívala pouze jediná akce z osmé minuty. Plzeňský záložník Petržela obešel na levé straně Žižku a jeho centr se snesl až na hlavu Jiráčka, který ale trefil jen břevno budějovické branky. Poté hra upadla v průměr, oba kluby ztrácely ve středu hřiště a nenašly recept, jak překonat soupeřovu obranu.

Plzeň byla s přibývajícím časem aktivnější a mnohem lépe také vkročila do druhé půle. Podobně jako v úvodu zápasu vypracoval v 54. minutě možnost pro svého spoluhráče Petržela, jehož centr nedokázal ze dvou metrů usměrnit do branky střídající Střihavka. Plzeňský dlouhán ztroskotal na budějovickém gólmanovi Kučerovi. Západočeši svého soupeře zatlačili a o deset minut později mohli jít znovu do vedení, jenže opět aktivní Petržela a ani Bakoš nedokázali na malém vápně dostat míč mezi tři tyče. Budějovicím se po změně stran vytratila mezihra, vázla souhra po stranách a obrana měla plno starostí s průniky plzeňských fotbalistů.

V závěru utkání sice oba týmy herně přidaly, k dalším velkým šancím už to ale nevedlo. České Budějovice si doma nevypracovaly žádnou velkou příležitost, plzeňští hráči doplatili na mizernou koncovku a tak se obě mužstva i popáté rozešla nerozhodně, tentokrát bez branek.

Gambrinus liga, 12. kolo:

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Matějek - Novák, Slavík. ŽK: Černák, Žižka - T. Rada, Kolář, Horváth, Petržela, Střihavka. Diváci: 3128.

SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Riegel, Hunal, Jarabica, Žižka - Mezlík (60. Hudson), Doležal, Černák, Dolejš (80. Krob) - Sedláček, Meszároš (70. Ondrášek). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

FC Viktoria Plzeň: Daněk - Ševinský, T. Rada, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Lecjaks), Navrátil, Horváth, Jiráček (46. Střihavka) - Rezek, Bakoš (68. Kolář). Trenér: Pavel Vrba.