Komňacký se těší na duely s Teplicemi i Slavií

Komňacký se těší na duely s Teplicemi i Slavií

Svěřence jabloneckého trenéra Františka Komňackého čeká v následujících kolech vrchol podzimní sezony. Jablonec se v sobotu postaví prvním Teplicím a po reprezentační pauze přivítá doma Slavii Praha. Trenér Komňacký se na oba těžké zápasy těší.

Po domácím vítězství nad Bohemians Vás čeká přímý souboj o první místo v Teplicích, které mají shodný počet 29 bodů.

Teplice jsou v tabulce ještě o skóre před námi a zdá se, že mají vynikající formu. Bude to zápas, který nám vlastně ukáže, jak daleko jsme a kolik nám na ně schází, abychom jsme se s nimi poprali.

Bude to vrchol podzimní ligy, věříte si na vedoucí mužstvo ligy?

Já se na ten zápas hlavně těším. Věřím, že už nám pomůže i obránce Drsek. Bude to trochu jiný zápas než s Bohemians, možná budeme moci více chodit do kontrů.

Jenže Vás čekají hned dva těžké zápasy, po zápasech v Teplicích hostíte na domácím stadionu loňského mistra Slavii Praha.

Tyto dva zápasy budou jakési prubířské kameny. I v případě že bychom je nezvládli, tak to žádná tragédie pro Jablonec není. My jsme s 29body možná před sezonou ani nepočítali. Ale na druhou stranu, když už jsme se tam nahoru dostali, tak se tam budeme chtít udržet. V obou těchto zápasech
budeme chtít předvést dobrý výkon a dokázat, že jsme schopni hrát a konkurovat i těm nejlepším týmům.

Má Váš tým na boj o nejvyšší příčky prvoligové tabulky?

Právě následující výsledky a výkony nám ukážou, zda je Jablonec nahoře relativně díky troše štěstí či náhodě a nebo zda může po dotrénování nebo posílení pomýšlet i na ty vyšší mety tabulky.

V zápase proti Bohemians jste si vytvořili dost střeleckých příležitostí, jenže hráči je častokrát neřešili dobře.

Na tréninku mi hráči připadají při nábězích i řešení gólových situací v pořádku. Lafata, Vošahlík, Vukovič, ti když se na tréninku dostanou do šance, tak si v ní dokáží poradit. Jenže trénink je rozdíl, hráči jsou uvolněni, vše je takové jednoduší. Zápas už je něco jiného, proti vám soupeř, ten tlak je prostě větší. My si příležitosti vypracujeme, ale řešení samotné je problém. Ikdyž není to jen naše bolest. Trápí se tím i jiné kluby, Sparta, Slavie . Věnujeme se tomu.

Nechtěl byste už zažít na lavičce klidnější vítězství než jen o branku. Vaši svěřenci sice devětkrát vyhráli, vždy však jen rozdílem jediného gólu.

To bych tedy opravdu chtěl. Jenže se bojím, že ani v těch posledních třech letošních zápasech se toho sotva dočkám. V nich bych byl šťastný i za ty jednogólové vítězství (smích). Také s Bohemians to nebyl zápas druhého s posledním. Naše mužstvo není natolik silné jako Barcelona, aby dokázalo v pohodě slabší mužstva přehrát o více branek. Síla v té ofenzivě bohužel chybí a není to jen u nás. Někdy musíte být šťastni za každé, byť i to jednogólové vítězství.