Poštulka kryl penaltu, juniorka Plzně veze bod

Ve svém posledním letošním utkání se juniorka Viktorie Plzeň představila na hřišti FC Písek, tedy čtvrtého týmu ČFL. Dramatický zápas nakonec neměl vítěze, soupeři se totiž rozešli smírně 1:1.

Viktoria nastoupila na jihu Čech s Poštulkou v brance, útočným hrotem Jiřím Mlikou a zálohu vyztužil Filip Rýdel. Úvodní minuty utkání přinesly před téměř tisícovkou diváků územní převahu viktoriánů, kteří z ní vykřesali čtyři rohové kopy. Ty však branku nepřinesly.

Postupem času se hra přeci jen vyrovnala. Domácí se více tlačili před Poštulku, ale hostující obrana dokázala snahu domácích eliminovat. Ve 23. minutě se mohl zapsat do listiny střelců Mlika. Na poslední chvíli však zasáhl vracející se Pivoňka. Přesto se skóre do konce první části měnilo. Ve 45. minutě poslal domácí tým do jednobrankového vedení Polodna, když se k němu dostal odražený míč po rohovém kopu.

Na začátku druhé půle byli opět nebezpečnější hosté, jenže se nedokázali proti písecké obraně prosadit. Na druhé straně předvedl několik svých bravurních zákroků Poštulka, který kryl především nebezpečné střelecké pokusy Zušťáka. V 74. minutě se Viktoria dočkala. Po brejku se před gólmana domácích Vršeckého dostal po centru Mudry Jiří Mlika a hlavou k tyči vyrovnal na 1:1.

V obou loňských zápasech rozhodl o výhře Písku pokutový kop. Stejně tak i tentokrát domácí o tuto „možnost“ nepřišli. Minutu poté, co Viktoria vyrovnala, posoudil rozhodčí Jedlička zákrok Rýdela na Kubeše jako nedovolený a následovala penalta. Lišák Poštulka však úmysl Žušťáka poslat míč k levé tyči vystihl a jeho střelu kryl. V závěru to pak na hřišti chvílemi vypadalo tak, že hosté hrají do kopce. Domácí měli výhodu několika standardních situací, ale na stavu se už nic ani přes pětiminutové nastavení nezměnilo.

A co k utkání řekli oba trenéři na webu FC Písek?

Trenér Písku Karel Musil: „Dnes je pro nás výsledek hodně krutý, nezasloužili jsme si jenom remizovat. Pod mým vedením jsme předvedli jeden z nejlepších podzimních výkonů. Je škoda, že jsme některé situace nedořešili do finální koncovky, tam jsme mohli utkání rozhodnout už ze hry. Po předcházejících výsledcích jsem věřil, že podzim dovršíme do úspěšného konce a mrzí mě, že se to nepovedlo. Přesto musím být spokojený. Poprvé jsme pod mým vedením ztratili doma bod. Když jsem k týmu přišel, dali jsme si nějaký cíl a dokázali jsme daleko víc. Poslední výsledek může dojem trochu zkazit, ale hráči pracovali po celou dobu poctivě a výsledky se dostavily. V konečném účtování může být pro nás dnešní bod hodně důležitý. Diváci dnes viděli kvalitní utkání z obou stran a oba týmy chtěly hrát fotbal. Kdyby padlo víc gólů a ještě jsme vyhráli, diváci by byli spokojenější. Hosté nám jedinou chybu, kterou jsme udělali, neodpustili, ale takový fotbal někdy je.“

Trenér Plzně Milan Matějka: „Věděli jsme, že nás v Písku čeká těžké utkání a že větší posílení z našeho A týmu nebude, protože ten hrál odpoledne své utkání. Připravovali jsme se na standardní situace Písku, které má velmi dobré, přesto jsme po jedné z nich v nastaveném čase prvního poločasu inkasovali, a to mě mrzí. Měli jsme dnes trošičku štěstí, které vyvrcholilo pokutovým kopem, který brankář Poštulka chytil. Obě mužstva odehrála po fyzické stránce velice slušné utkání. V prvním poločase jsme špatně kombinovali a dlouhým držením míče jsme se dostávali pod tlak. Ve druhé půli už jsme byli aktivnější, k tomu nás nutila situace, kdy jsme o branku prohrávali. Po vyrovnávacím gólu už jsme výsledek ubránili a bod z Písku je pro nás úspěchem. Tomáš Poštulka byl klíčovou postavou zápasu. Myslím, že Písek může ještě hodně promluvit do postupu do druhé ligy.“

FC Písek – FC Viktoria Plzeň B 1:1 (1:0)
Branky: 45. Polodna – 74. Mlika