Guardiola: Takový rok těžko někdo zopakuje

Skvělý rok 2009 korunovali hráči katalánského velkolubu Barcelony v sobotu, když ve finále MS klubů díky brance Lionela Messiho v prodloužení porazili argentinské Estudiantes 2:1.

Barcelona vyhrála MS klubů poprvé v historii, naopak Estudiantes se radovali už v roce 1968. Ve 110. minutě utkání odcentroval pravý obránce Barcelony Daniel Alves a vítěz letošního Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu evropského kontinentu Lionel Messi mezi dvěma obránci míč dopravil do sítě brankáře Damiana Albila.

Přitom Estudiantes měli zápas dlouho pod kontrolou. Před návštěvou 43 tisíc diváků na stadionu Zayed Sports City šli do vedení v 37. minutě, kdy kapitán Juan Sebastián Veron přihrál Juanu Manuelu Díazovi a Mauro Boselli mezi obránci Puyolem a Abidalem měl čas na zakončení přes brankáře Valdése.

V dramatickém závěru vyrovnal v 89. minutě mladík Pedro. Barcelona si vyrovnání za její ofenzivní tlak zasloužila. „Hráli jsme skvěle a vyhrát jsme si zasloužili. Šest trofejí v jednom roce, to je nevyrovnatelný rekord,“ řekl po utkání barcelonský trenér Josep Guardiola. Jeho svěřenci v letošním kalendářním roce vyhráli španělskou La Ligu, Španělský pohár, Ligu mistrů, španělský a evropský Superpohár.

Na argentinské straně naopak zavládlo velké zklamání. „Bolí to o to více, že jsme byli tak blízko vítězství. Ale bojovali jsme a prohráli jsme s nejlepším týmem na světě,“ prohlásil Alejandro Sabella, trenér Estudiantes. „Přinutili jsme Barcelonu hodně bojovat a mezi úspěchem a neúspěchem dnes byla opravdu tenká linka,“ dodal.