Real zničil Zaragozu, třetí zůstala Sevilla

Španělská Primera División měla o víkendu na programu zápasy závěrečného podzimního kola. Na prvním místě přezimuje Barcelona s dvoubodovým náskokem na Real, který rozstřílel 6:0 Zaragozu. Třetí zůstalo i přes prohru s Getafe mužstvo Sevilly.

Barcelona půjde do jarních bojů s dvoubodovým náskokem. Svěřenci kouče Guardioly si utkání 15. kola na hřišti Xerezu předehráli už začátkem prosince a po dalším tříbodovém zisku měli před víkendovými zápasy náskok pěti bodů před druhým Realem.

“Bílý balet“ ale náskok Katalánců stáhl na dva body poté, co na Santiago Bernabeú nastříleli svěřenci kouče Pellegriniho Zaragoze šest branek. Dvě branky vstřelili Higuaín s van der Vaartem, jednou se pak trefil Ronaldo s Benzemou. Zaragoze nepomohl ani příchod nového kouče a po čtvrté prohře v řadě patří staronovému nováčkovi španělské ligy předposlední devatenácté místo.

Třetí místo uhájila Sevilla

Hned tři týmy na dálku bojovaly o přezimování na třetím místě tabulky. Nejblíže k bronzovému stupínku měli hráči Sevilly. Ovšem svěřenci kouče Jiméneze opět potvrdili, že se velmi trápí s celky z nižších pater. Na svém hřišti totiž podlehli Getafe 1:2. Na dvě trefy Roberta Soldada z prvního poločasu sice reagoval v 51. minutě Álavaro Negredo, ovšem favorizovaní domácí už vyrovnat nestihli.

Jenže důležité body ztrácely i dva největší konkurenti Sevilly Mallorka a Valencia. Mallorka totiž nepotvrdila dobrou formu z předešlých utkání na hřišti Málagy. Domácí vedli po trefě Fernanda a i přesto, že krátce po startu druhé půle dokázal srovnat Julio Álvarez, tři body přeci jen zůstali doma. Teprve druhou výhru v v probíhajícím ročníku zařídil Málaze v 77. minutě Fernando Forestiery. Svěřenci kouče Muňize se navíc díky důležitým bodům odpoutala od předposlední příčky.

Na třetí místo se mohla vyhoupnout i Valencia. Netopýři ale uhráli na horké půdě La Coruni jen bez brankovou remízu. Svěřencům kouče Emeryho tak patří po podzimní části španělské ligy čtvrté místo, Deportivo je šesté.

Espaňol skóroval po 495 minutách

Přes pět zápasů čekali na vstřelený gól hráči Espaňolu. Dočkali se až v utkání s Almerií, když v poslední minutě prvního poločasu poslal barcelonský celek do vedení Márquez. Vítězství domácích v poměru 2:0 pečetil deset minut před koncem zápasu Corominas. Espaňol se po sérii pěti porážek v řadě konečně zvítězil a tři body ho katapultovali na třinácté místo.

Po nevydařeném vstupu do sezóny se v závěru podzimu začal zvedat Villarrela, který nárůst formy potvrdili i proti Santanderu. “Žlutá ponorka“ sestřelila Racing brankami Llorenteho a Rossiho 2:0. Stejný výsledek se zrodil i v Bilbau, kde místní Athletic přehrál Osasunu. O svém vítězství rozhodli domácí v úvodu, když už ve 12. minutě uzavřel výhru 2:0 Fernando Llorente. Tři body získal i Valladolid, který o své výhře nad Gijónem 2:1 rozhodl až v závěru utkání po trefě Medunjanina.

Velmi špatný podzim nevylepšili v závěrečném podzimním kole Atlético. Madridský celek totiž nedokázal porazit ani nováčka z Tenerife. Domácí sice vedli už od druhé minuty, ovšem Atlético ještě v průběhu první půle zásluhou Jurada srovnalo. Další branky se už diváci nedočkali a svěřencik ouče Sáncheze Florese přezimují na 15. místě.