Hlučín vyučil HFK Olomouc

V dalším, z řady přípravných utkání, které sehráli holičtí fotbalisté v zimní přípravě, se na půdě HFK objevil druholigový tým FC Hlučín. V utkání chyběl v kádru trenérovi Uličnému jen zraněný Lukáš Bodeček. Naopak se ukázali tři dorostenci – Jaromír Grézl, Lukáš Hapal a Petr Zivčák. „Všichni tři podali slušné výkony. Nastoupili až do druhého poločasu a ukázali se v dobrém světle. Musí však ještě na sobě hodně pracovat. Stojí na startovní čáře a jen na nich bude záležet, kam až to dotáhnou", sděllil na adresu těchto mladíků pro web HFK Olomouc sekretář klubu Miroslav Derco.

Tým z Hlučína v prvním poločase udělil týmu 1.HFK Olomouc lekci z produktivity. Svěřenci trenéra Uličného zahazovali jednu šanci za druhou. Neprosadil se dvakrát Filipský a dvakrát ani Obal a po něm ani Zlatohlavý. Přitom jen Obal s Filipským šli na brankáře úplně sami. Hosté olomouckou nemohoucnost potrestali po centru Žižky a hlavičce Kollera, které nezabránil ani brankář Šrom 0-1. Do poločasu přidali hosté ještě další branku. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty.

V druhém poločase poslal trenér Uličný na plac dalších devět hráčů. Bohužel po čtvrt hodině hry Hlučín zvýšil na 0:3. O deset minut později snížil nepříznivý stav utkání Zedníček ranou pod břevno – 1:3. Po té měl, znovu vyloženou šanci Zedníček, když se osamocený řítil na brankáře Pokorného. Bohužel nedal. Jednu z posledních šancí pak neproměnil Hapal, kterému poslal centr Petr Zivčák. Hapal si krásně míč stáhl na prsa, ale v rozhodujícím momentu byl faulován hlučínským obráncem. Bohužel rozhodčí tuto situaci posoudil jako dovolenou a hráči Hlučína mohli míč uklidit do bezpečí. Utkání tak nakonec prohráli olomoučtí hráči poměrem 1:3.

1.HFK Olomouc - FC Hlučín 1:3

zdroj : 1hfkolomouc.cz