Boleslav B zdolala podještědské fotbalisty

V sobotním podvečeru sehrála juniorka Mladé Boleslavi přípravné utkání na půdě divizního Českého Dubu. Na tvrdém a zmrzlém povrchu, druhý poločas za stálého sněžení, se podle webu boleslavského klubu hrál svižný fotbal s patřičným nasazením obou mužstev.

Do vedení se boleslavský tým dostal již v 5. minutě. Synek utekl po levé straně, předložil přesnou přihrávku Schubertovi, který se bez přípravy trefil do horního rohu soupeřovy branky - 0:1. I nadále byli Boleslavští aktivnější. Některým akcím bohužel chyběla lepší finální fáze. Zvýšit boleslavské vedení mohl opět Schubert, ovšem jeho střela šla nad.

Po změně stran hosté opět soupeře zatlačili na jeho půlku. Výsledkem byly tři dobré možnosti. Ani jedna však neskončila brankou. Nejdříve šla Nečasova střela nad, poté Synek nastřelil tyč a Nečasovu střelu skvěle vyrazil brankář domácího mužstva. Po nevyužitých šancích přišel zákonitě trest.

Po chybě Bílého kopali českodubští hráči trestný kop, Kanaval těžkou střelu vyrazil a důsledný hráč domácích vrátil míč do boleslavské sítě - 1:1. Ještě jednou, po opětovném Bílého zaváhání, získal soupeř výhodu trestného kopu, ten však bránící hráči srazili na roh.

V závěrečné půlhodině Boleslavští znovu zatlačili protivníka na jeho polovinu hřiště. A přišla série neproměněných šancí. Nejprve Synek nedosáhl na centr Nečase, pak Hadziresic hlavou trefil pouze břevno, Hadziresic nedosáhl na centr Ščuka a nakonec Dolinajec sám před brankářem domácích také neuspěl.

Ke konci zápasu se však prosadil velmi důrazný Synek a dal druhý gól Boleslavi. Těsně před koncem zápasu Hadziresic dobře vystřelil, brankář domácích míč pouze vyrazil k Nečasovi a ten upravil na konečných 1:3.

Český Dub - FK Mladá Boleslav B 1:3