Sezimovo Ústí nestačilo na sparťanskou rezervu

V přípravném zápase s druholigovou rezervou Letenských pokračoval Spartak Sezimovo Ústí v testování brankářů. Vedle Jozefa Hroše, který už v klubu pár dní na zkoušce je, se objevilo v brance zajímavé jméno: dvacetiletý gólman Dukly Praha Jakub Jakubov, jak uvádí klubový web.

Ústí šlo do vedení zkraje duelu, kdy skóroval stoper Martínek hlavou po rohovém kopu. Spartaku se však nepodařilo vedení udržet a zhruba po půlhodině hry soupeř po průniku do obrany hostí vyrovnal. Na střelu k tyčce gólman Spartaku nereagoval. Sparta B byla v tu dobu rychlejší a aktivnější.

Jihočeši nebyli bez šancí, mohli přidat druhou branku, ale proti Machově hlavičce ve druhé půli se postavilo břevno a ve svých dvou šancích neuspěl ani Horka. Soupeř byl úspěšnější. Po hrubé chybě v podobě ztrátě míče v kritickém území přišel protiútok asi dvacet minut před koncem, zpětná přihrávka a rána skoro do prázdné brány na 2:1.

A jak zhodnotil zápas na klubovém webu trenér Spartaku Luboš Zákostelský:

„V utkání jsme vstřelili rychlou branku a nebýt našich chyb, mohli jsme dopadnout lépe. Remíza s druholigovým týmem by nás povzbudila. Rozdíl byl v tom, že zatímco my jsme chyby Sparty nedokázali využít, soupeře ty naše bez milosti trestal. Pozitivní je, že jsme si proti Spartě B dokázali vypracovat šance. Ve hře ale bylo vidět, že soupeř je přece jen o soutěž výše. Zatím nejsme na takové úrovni. Podali jsme však velmi dobrý výkon. Utkání bylo dramatické a kvalitní. Co se týče kádru, tak Kostečka začal po zranění trénovat. V utkání nastoupil na poločas Předota, který dohání po zranění kondici, ale potřebuje hrát. Brankář Ducheček se sice vrátil z testu na Kypru, od pondělí u nás zase trénuje, ale mezi jeho klubem Sparta Praha a naším klubem nevznikla zatím žádná dohoda.“

MAS Sezimovo Ústí - AC Sparta Praha B 1:2