Bohemians 1905 si na Vyšehradě připsala další tři body

Ve středu byly na programu další zápasy vyšehradského turnaje S.O.S.Dekorace Cup. Od 11 hodin se mezi sebou utkaly týmy Dukly Praha a Bohemians 1905 B. Trenér Hradecký využil některých hráčů "A" mužstva, a tak to byl velmi pohledný a vyrovnaný zápas.

Do prvního poločasu vlétly oba celky naplno. Hrálo se ve velmi svižném tempu, ale nebylo to o fotbalovosti. Spíše o bojovnosti. Přesto se bylo na co dívat. Nejhezší moment první půle přišel ve 41. minutě. To se po odpískaném faulu hráčů z Julisky postavil k míči vršovický záložník Ferenc Róth. Z osmnácti metrů pak vymetl svou levačkou šibenici Radovy branky a potvrdil, že přímé kopy jsou v současné době výsadní doménou vršovických hráčů. Klokani šli tedy do druhého dějství s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém poločase přibylo šancí na obou stranách. Nejprve se osmělil Berger, který se ocitl sám před brankářem vršovických. Jeho střela však minula cíl. Hráči Dukly se však nevzdávali a dalším hráčem, který mohl změnit skóre byl Chigou. Ale i ten neměl střeleckou a trefil jen břevno Havránkovy branky. Vršovičtí jako by nechtěli zaostat, a tak se do břevna brankáře Rady trefili i Róth a Ibragimov. Druhého gólu se tak přítomní diváci dočkali až v 77. minutě. A byla to opět paráda. Z 22 metrů vypálil z voleje Pavlík a míč skončil za zády brankáře Dukly.

O čtyři minuty později dostali míč do branky i vínově-žlutí hráči, sudí ho však pro ofsajdové postavení neuznal. Snížit se tak svěřencům trenéra Luboše Kozla podařilo až v 86. minutě. Svatonský využil zaváhání brankáře Havránka a snížil na 1:2. A to byl také konečný výsledek tohoto utkání, které přineslo velmi rychlý a bojovný fotbal z obou stran.

FK Dukla Praha - Bohemians 1905 1:2 (0:1)

FK Dukla: Rada – Pospíšil, Mikula (46. Vorel), Kučera (75. Kulvajt), Mičic (46. Laczkovich) – Šiml (46. Malý), Hanousek, Berger – Antipov, Chigou (75. Vrána), Svatonský.

Bohemians 1905: Havránek - Bartek, Brhlík (46. Hauer), Vdovjak, Ježdík - Kotyza (75. Fadrný), Cissé, Gröbl (60. Pavlík), Róth - Hartig (70. Formáček), Ibragimov.