Moratti se postavil proti rozhodnutí federace

Moratti se postavil proti rozhodnutí federace

V sobotu bylo na San Siru v zápase se Sampdorií Janov pořádně dusno. Rozhodčí totiž již v 31. minutě poslal do sprch středního obránce Samuela, kterého o sedm minut později následoval jeho partner ze stoperské dvojice Cordoba. Na celou situaci reagoval během zápasu velice emotivními gesty José Mourinho a některí další hráči, za což obdrželi několikazápasové tresty.

Mourinha jeho chování stálo 40 000 euro a celé tři zápasy se v ligovém zápase na lavičku Interu nepodívá. Nejde ani v nejmenším o jeho první trest. V posledních několika zápasech si Mourinho rýpnul do výkonu arbitrů, za což byl potrestán finančními pokutami.

Portugalský trenér překřížením rukou naznačoval, že výkon rozhodčích je kriminálním přečinem. V další situaci pak propukal smíchu, když Samuel Eto’o dostal žlutou kartu za simulování.

Dvouzápasový distanc má i Muntari, jenž údajně po vystřídání utrousil několik poznámek na adresu rozhodčích a Esteban Cambiasso, který o poločase v tunelu napadl hráče Sampdorie.

Ještě nikdy nebyl vztah mezi Italskou fotbalovou federací (IFF) a Interem Milán tak napjatý, vztahy mezi oběma prezidenty nebyly nikdy tak chladné. Atmosféru přiostřil telefonní rozhovor, ve kterém Massimo Moratti (prezident Interu, pozn. red.) požádal Abeteho (prezident Italské fotbalové federace), aby zasáhl a přimluvil se u sportovní arbitráže. Moratti si od toho slibuje odklad rozhodnutí, která byla namířena jako trest Interu za chování některých jeho příslušníků během posledního ligového zápasu se Sampdorií.

Takové jednání se lidem ve vedení IFF ani trochu nelíbí: „Jestliže se věci opravdu odehrály takto, pak to znamená, že se Moratti provinil proti pravidlům.“ Moratti se nicméně k dalším oficiálním krokům již neodhodlal. Pokud by se tak stalo, má již Abete připravenou odpověď: „Drahý Massimo, budu dělat, že jsem nic neslyšel.“

Mourinho během zápasu