Vítězná trefa přišla až v závěru zápasu

Ve středečním utkání proti Zábřehu nemohl trenér Uličný počítat s útočníkem Rudou Obalem a záložníkem Zdeňkem Šturmou, kteří laborují se zraněním. K nim se přidal po úterním tréninku brankář Jakub Pavelka. Utkání hrané na hřišti o rozměrech spíše na malou kopanou, lépe dopadlo pro domácí celek.

V prvním poločase se prosadil bývalý útočník HFK Petr Vodák, když odražený míč z autového vhazování napálil nechytatelně z voleje do prostředku brány - 1:0. Výkon olomouckého mužstva byl v prvním poločase velmi slabý a hosté z toho dokázali vytěžit maximum. Čtvrt hodiny před koncem poločasu schoval prudkou střelu Michalčák za obránce a ta skončila na vzdálenější tyči brankáře Šroma - 2:0. Olomouckým hráčům se podařilo snížit ještě před koncem poločasu. Po krásném centru Dadáka se ve vápně prosadil Zmeškal - 2:1.

Do druhého poločasu nastoupili za Olomouc mladí hráči a tři dorostenci. Hra se směrem dopředu výrazně zlepšila. Dokonce se hráčům HFK podařilo srovnat po krásné kombinaci Adama Dohnala a Libora Žondry na jejímž konci byl rychlonohý Jarda Grézl, který dostal míč s pomocí obránce ve skluzu za záda domácího brankáře - 2:2. Domácí celek pak využil zaváhání v bránění a přesnou trefou do šibenice rozhodl o vítězství domácího celku Štětina - 3:2.

„Byl to bojovný zápas, čemuž napomohlo i menší hřiště. Spokojenější jsem tentokrát s mladší sestavou, která hrála ve druhém poločase,“ řekl trenér HFK Petr Uličný pro olomoucký webu.
„Chtěli jsme vidět všechny hráče. Některé jsme už chtěli poslat na hostování, ale dnes se ukázali ve velmi dobrém světle. Třeba Libor Žondra podal velmi dobrý výkon,“ pochválil Uličný vytáhlého forvarda.

Sestava Zábřeh: Bednár (Bárta) - Krejčíř, Kalvoda, D. Barcal, Kulíšek – Michalčák, Jančík, Štětina, J. Barcal – Richter, Vodák. Střídali: Belaník, Dvořák, Krejčí. Trenér: Jiří Balcárek.

Sestava HFK: Šrom (Aleksijevič) - Kopecký, Zlatohlavý (Dohnal), Lukášek (Krejčí), Vajda (Grézl) - Dadák, Kovář (Hapal), Costa (Vlček), Filipský (Zedníček) - Zmeškal (Žondra), Čtvrtníček. Trenér: Petr Uličný.

Sulko Zábřeh - 1.HFK Olomouc 3:2