Písek předvedl, jak dávat góly z rohů

V sobotním mrazivém dni si na generálku pozvali třetiligoví fotbalisté Písku divizní Příbram B, která je horkým kandidátem postupu do ČFL. Pro ni to byl také poslední přípravný duel před jarem. Píseckého fanouška potěšil především návrat nejlepšího kanonýra Jana Zušťáka, který se vrátil do sestavy po vleklém zranění zad.

Hned v úvodu poločasu měli svěřenci trenéra Musila mírnou herní převahu, kterou se jim však nepodařilo zužitkovat. A tak se v 15. minutě ujali vedení překvapivě hosté. Po zbytečné ztrátě ve středu hřiště se do úniku po levé straně dostal nejlepší muž Barátova výběru Šlapák. Domácí obrana se nestihla zformovat a zapomněla na naběhnutého Rameše, který měl pozici velmi ulehčenu a Vršecký byl bez šance – 0:1, uvádí se na webu píseckého klubu.

Písek chtěl rychle zareagovat a zahrozil z rohového kopu, kdy Pastyrik na bližší tyči hlavičkoval těsně nad. Velmi slibně vypadala i šance Polodny ve 26. minutě, ale střela zpoza šestnáctky jen těsně minula Krejčího bránu. O chvilku později mohlo být s Píseckými zle. Pastyrik si pohrával s balónem tak dlouho, až mu ho Šlapák vzal a šel na Vršeckého sám, udělal mu kličku, ale v posledním momentu mu písecký gólman vzal míč z kopačky.

Písek následně založil rychlý protiútok po pravé straně, centroval Linhart a Zušťák ve velkém vápně v jasné šanci minul bránu. Jak píše písecký web, Písek svého soupeře v těchto chvílích začal přehrávat. Další obrovskou šancí nechal Zušťák vyniknout Krejčího v příbramské bráně. Drtivý tlak Písku vrcholil na konci první půle, ve 43. minutě zahodil tutovku Polodna, ale ve 45. minutě se po sérii rohů a přímých kopů konečně trefil Held, pro kterého to byla premiérová trefa v píseckém dresu. Do šaten se šlo za nerozhodného výsledku – 1:1.

Druhý poločas se nehrál v takovém tempu, jako v první půli. Přesto byli lepším týmem domácí. Rezerva Příbrami už nebyla tolik nebezpečná směrem dopředu a spíše se zaměřila na defenzivu. Ze hry se Písek do velkých šancí nedostával, zato z rohů a standardních situací byli velice nebezpeční. V 62. minutě proměnil Mašatův roh ve vedoucí gól Zušťák. Hosté sice protestovali, že ho domácí kanonýr docílil rukou, rozhodčí však jejich protesty neakceptoval a gól uznal jako regulérní. To už Písečtí vedli 2:1.

Třetí pojišťovací branka přišla v 76. minutě, kdy Zušťák přistrčil do volného prostoru Mašátovi, před kterým se otevřel prostor pro střelu, která ještě před brankářem Krckem zaplavala a skončila v síti – 3:1. Poslední slovo měl střídající Šafárik a opět se prosadil z rohového kopu, který zahrával Mašát. Centr propadl shlukem těl a přistál přímo před domácím útočníkem, který měl snadnou úlohu a stanovil na konečných 4:1.

Sestava Písek: Vršecký – Held, Kosobud, Pastyrik, Pravda – Linhart (75. Surovčík), Skopalík, Mašát, Kubiš – Polodna (65. Komárek), Zušťák (80. Šafárik)

Sestava Příbram B: Krejčí (46. Krcek) – Doležal, Novák, Rampa, Wagner (54. Fejtl) – Krameš (46. Lagron), Mojdl, Šorna, Čermák – Šlapák (52. Rosůlek), Borek

FC Písek – 1. FK Příbram B 4:1 (1:1)