Kouč Votic: Se svéraznou sestavou jsme se prosadili i střelecky

V generálce na jarní část soutěže se mladým slávistům moc nedařilo. Na umělé trávě v Edenu podlehli divizním Voticím 0:1. Zápas za mrazivého počasí protkaném sněhovými vločkami byl, jak píše web "sešívaných", vyrovnaný a moc šancí se neurodilo.

V prvním poločase měli hosté dvě šance, do kterých se dostal Budil. První ve 32. minutě proměnil, když po přihrávce Horvátha poslal míč bodlem do sítě a při druhé pálil z trestného kopu vedle. Domácí zahrozili pouze hlavičkou, kterou brankař Mašín kryl.

Po přestávce se pokračovalo ve stejném stylu. Domácí v největší šanci mohli srovnat, ale po trestném kopu zamířil hráč z dobré pozice vedle, další hlavičku Mašín lapil. Na druhé straně se Knobloch po úniku Houšky a Horváth po odraženém míči netrefil mezi brankové tyče.

„V posledním přípravném zápase před mistrovskými utkáními se nám zadařilo. Opět jsme měli svérázně poskládanou sestavu, přesto jsme byli vyrovnaným soupeřem Slavie, vypracovali si šance a prosadili se i střelecky. Dostali šanci další hráči širšího kádru, kteří makali a zápas byl pro nás velmi pozitivní,“ podělil se o své dojmy z přípravného zápasu na webových stránkách Votic trenér Ivan Pihávek, kterému chyběli nemocní Lukeš, Rezek, Neuberg, Malina, Siegl a Walter.

V mužstvu Votic se opět objevil Vojtěch Pohorský a kouče jeho výkon potěšil. „ Asi se domluvíme, protože odehrál velmi dobrý utkání.“

Trenér Miroslav Janů nemohl do zápasu postavit Filipa Duranského, který onemocněl, naopak mu z kádru áčka pomohl útočník Stanislav Tecl.

SK Slavia B - Marila Votice 0:1