Primera División: Kdo zastaví Messiho?

[b]Obsahuje VIDEO[/b] - Lionel Messi opět potvrdil, proč byl zvolen nejlepším fotbalistou za minulý rok. Argentinský útočník třemi góly rozhodl o vítězství své Barcelony na hřišti Zaragozy 4:2 v utkání 27. kola španělské Primera División. Na prvním místě ale zůstává Real Madrid, jenž otočil skóre zápasu s Gijónem a vyhrál 3:1.

Je to až k nevíře, čeho je Lionel Messi schopný. V poslední době je to zejména on, kdo táhne Barcelonu na cestě k zisku ligového titulu i triumfu v Lize mistrů. Jeho forma je obdivuhodná, v posledních pěti soutěžních zápasech nastřílel do sítí soupeřů jedenáct gólů! Messi je pro Barcelonu zkrátka nepostradatelný, což potvrdil také v posledním utkání na půdě Zaragozy.

Neuběhlo ani pět minut a obrana v čele s Jiřím Jarošíkem inkasovala od malého Argentince poprvé. Poté se sice odmlčel, ale ve druhé půli svému týmu dalšími dvěma trefami zařídil luxusní tříbrankový náskok. Zaragoza ale nesložila zbraně a dvěma góly Colungy v rozmezí čtyři minut snížila, ovšem v nastaveném čase proměnil penaltu Ibrahimovič a Barca vyhrála 4:2.

V čele Primera División ale zůstává jen díky lepšímu skóre Real, který dlouho nemohl vyzrát na obranu aktivně hrajícího Gijónu. Navíc v 55. minutě celé Santiago Bernabéu šokoval Barral úvodní trefou. Hosté se ale radovali jen chvíli. Jenže během následující čtvrthodiny “Bílý balet“ třikrát skóroval díky Van der Vaartovi, Alonsovi a Higuaínovi a vyhrál 3:1.

Valencia si upevnila třetí místo

O titul si to s největší pravděpodobností rozdá mezi sebou Real s Barcelonou, ovšem zajímavý ještě bude boj o třetí příčku. Tu stále drží Valencia, která o vítězství nad Almerií rozhodla až ve druhé půli. Nejprve otevřel skóre zápasu po hodině hry Mata a v 70. minutě pečetil výhru 2:0 Silva. Netopýři tak napravili porážku s Barcelonou z minulého kola a na třetím místě mají už čtyřbodový náskok.

Sevilla sice patří stále mezi špičku španělské ligy, ovšem v letošní sezóně ji provází velmi nevyrovnané výsledky, což potvrdila i v tomto kole. Svěřenci kouče Jiméneze jeli o důležité body bojovat na hřiště čtrnáctého Espaňolu. Hrdinou utkání se stal domácí útočník Pablo Daniel Osvadlo, který nejprve v 8. minutě poslal svůj tým do vedení a po hodině hry pak zvýšil na konečných 2:0.

Sevillu tak na čtvrtém místě v tabulce opět vystřídala Mallorka. Celek ze známého ostrova přivítal v prestižním utkání Atlétiko, v jehož sestavě chyběl český obránce Tomáš Ujfaluši. Zlomový moment utkání přišel v 55. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen za stavu 1:1 hostující Raul García. Atlétiku totiž v deseti hráčích nezbyli alespoň na remízu. Naopak Mallorka přesilovku využila v závěru utkání dvěma góly pečetila vítězství 4:1.

Valladolid zaskočil Deportivo

O příčky zaručující start v evropských pohárech usiluje také Bilbao s La Coruňou. Ani jeden z týmů ale tentokráte naplno nebodoval. Athletic sice vedl na Getafe díky proměněné penaltě Fernanda Llorenteho, ovšem remízu 2:2 zařídil čtyři minuty před koncem León. To La Coruňa dopadla ještě mnohem hůře, doma totiž velmi překvapivě prohrála se sestupem ohroženým Valladolidem 0:2. Hosty poslal do vedení před koncem první půle Alemán, druhý gól pak v závěru utkání vstřelil Medunjanin. Tříbodový zisk posunul Valladolid na osmnácté místo.

Velmi důležitý duel v boji o sestup se odehrál v Xerezu, kam zavítalo Tenerife. Hosté se nestačili ani rozkoukat a po čtvrthodině hry vedl Xerez po trefách Bermeja a Aythamiho už o dvě branky. V úvodu druhé půle sice Tenerife snížilo zásluhou Juana Francisca Martíneze, ovšem domácí si vítězství už nenechali vzít. Dlouho beznadějně poslední Xerez tak ztrácí na nesestupové místo už jen osm bodů.