Sparta jde do čela, mistrovská Slavia je na dně

Co přineslo 20. kolo Gambrinus ligy? Především nového lídra tabulky, kterým se stala Sparta poté, co doma vyřídila Olomouc. Naopak Slavia po porážce se Slováckem už zřejmě definitivně přišla o šanci na zisk titulu. Příjemně překvapili hráči Brna, kteří zvítězili na půdě Teplic.

Statistiky zápasů a aktuální tabulka Gambrinus ligy

Tak se to Letenským přece jen podařilo. Po čtyřech odehraných zápasech jarní části se Chovancovi svěřenci vyšvihli na čelo tabulky. Silnou Olomouc Sparta přejela vysoko 4:0 a konečně potvrdila své ambice nejen slovy, ale i činy.

Mužem zápasu se stal Libor Sionko, který vstřelil dva góly a ještě zařídil pro svůj tým pokutový kop, jenž bez problémů proměnil Igor Žofčák. Olomouc hrající od 34. minuty bez vyloučeného Dreksy na úřadujícího vicemistra neměla. Tým z Letné předvedl na jaře jednoznačně nejlepší výkon.

Naopak Slavia padla na kolena. V pondělní dohrávce podlehla Slovácku 1:3 a znamená to pro ni jediné: šance na zisk titulu už se pohybují jen v teoretické rovině. Svěřenci Karla Jarolíma se tak budou spíše soustředit na boj o pohárové příčky. Pro zachraňující se Slovácko mají tři body cenu zlata.

Klíčový okamžik duelu se zrodil v 73. minutě za stavu 2:1. Střídající slávista Vaněk trefil tyč a odmítl tak možnost vyrovnat, vzápětí Slovácko přidalo třetí branku. Velmi překvapil kouč červenobílých Jarolím, když nepostavil Vlčka se Šenkeříkem a namísto nich dal důvěru Kyselovi a Ivanovskému. I to možná rozhodlo o tom, proč mistr nestačil na celek pohybující se ve spodní části tabulky.

Velkým zklamáním jara jsou výsledky Mladé Boleslavi. Ta prohrála i ve svém třetím zápase, tentokrát nestačila na Bohemians 1905. Středočeši jsou až na deváté příčce, mají ale ještě utkání k dobru.

Není to však jediný překvapivý výsledek uplynulého kola. Za zmínku jistě stojí také druhá Bohemka. Střížkovští totiž dokázali uspět na půdě Liberce a po přestřelce, v níž padlo celkem pět branek (3:2), se tak vyhoupli z chvostu tabulky, kde se teď krčí Kladno.

O pořádný rozruch se postarali brněnští fotbalisté po těsné výhře v Teplicích. Vítězství týmu z moravské metropole zařídil mladík Jílek, a to pět minut před koncem zápasu. Pětitisícová návštěva tak odcházela z teplických Stínadel značně rozladěna.

Severočeši po porážce klesli na druhé místo, na Spartu ztrácejí dva body. O skóre třetí je Jablonec, který bral všechny tři body v Příbrami. Vypadá to, že jaro bude ještě hodně zajímavé a fanoušci se mají na co těšit.