Frýdecko-místečtí čekali na výhru šest kol

Celých šest kol čekali hráči Frýdku-Místku na vítězství. V domácí dohrávce 16. kola se jej konečně dočkali, ale nutno podotknout, že se výhra nerodila zrovna lehce. Soupeř z Brněnska přijel do Stovek s jasně stanovenou taktikou, odvézt si minimálně bodík. Ještě pět minut před závěrem drželi hosté jednobrankové vedení, o které nakonec přišli.

V prvním poločasu to byl zápas celkem o ničem. Hosté se do nějaké super gólové situace ani nedostali, domácí toho sice směrem dopředu ukázali více, ale nic světoborného také nevymysleli. A tak se diváci místy až nudili.

Druhá půle byla určitě zajímavější, i když se jako první radovali hosté. V 50. minutě se do míče z dobrých 25 metrů opřel do míče střídající Fous a míč skončil u tyče Prepslovy branky - 0:1. Vyrovnání se Stovky mohly dočkat hned o dvě minuty později, jenže Literákovi nadějnou střelu zneškodnil zázračným zákrokem hostující brankář Krajíček. Trocha vzruchu pak přinesla 58. minuta, kdy Prepsl při chytání vysokého míče chyboval, ale střelu Moučky naštěstí stačil ještě vyrazit Staněk. Po hodině hry poslal domácí kouč Machala do hry Němce a valcíři začali hrát na hru s třemi útočnými hroty. Domácímu kouči nakonec střídání přeci jen vyšlo. V 85. minutě našel centr Hynka Prokeše ve velkém vápně soupeře Fromeliuse, který tečí dostal míč k Soukupovi, a ten v pádu prokázal jarní střelecké kvality - 1:1. Tlak domácího celku vydatně narůstal. Soupeř se snažil jen výsledek ubránit. V 87. minutě fauloval Cesnek na polovině hostujícího celku Moučku, v roli mstitele se rázem objevil kapitán Bystrce Jiří Šíma. V 87.minutě uviděl poprávu kapitán Bystrce Jiří Šíma červenou kartu, za vražení do Cesyho. Výhodu jednoho muže v poli dokázali frýdecko-místečtí fotbalisté v poslední minutě základní hrací doby využít a strhnout vítězství na svou stranu.

"Nám se bohužel hned při rozcvičení zranil Sedláček, o půlce jsem pak musel střídat pro zranění dalšího hráče, takže to nebylo tady vůbec jednoduché. Navíc máme z minulého kola s Brnem mimo ještě další tři fotbalisty. Za stavu 1:0 pro nás měl dvě dobré příležitosti Mouka (Moučka, pozn. red.), které bohužel nedal. V závěru jsme pak dostali dvě hrozný branky a navíc se ještě nechal vyloučit Šíma. Moc špatný, špatný, špatný. Soupeři však blahopřeji, jelikož si za bojovnost výhrát zasloužil," řekl k utkání pro frýdecko-místecký web hodně rozlobený kouč hostí Oldřich Janusicza.

"My jsme dnes začali zápas stejně špatně jako v minulém kole v Jihlavě. Nevím, čím to je, zda-li měli hráči nějaký blok, že se dlouho nevyhrálo. Celý první poločas jsme nehráli dobře. Pak to tak zkrátka bývá, že celý zápas hrajete špatně, ale tou vůli se vám to podaří zlomit," dodal pro tentýž web asistent domácího kouče Tomáš Chlebek.

Sestava Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Krása (61. Němec), Staněk, J. Prokeš - Soukup, Literák, Cabák (76. Cesnek), Grussmann - H. Prokeš, Maceček (54. Fromelius). Trenér: Oldřich Machala.

Sestava Dosta Bystrc: Krajíček - Frišták (41. Drábek), Jirásek (46. Fous), Brežný, Bubeníček - Logara, Šíma, Záblacký, Veselovský - Veselý, Moučka. Trenér: Oldřich Janusicza.

Frýdek - Místek - Dosta Bystrc 2 : 1