Zoubek vystřílel na Strahově Kladnu naději

[b]Aktualizováno 19:29[/b] Kladenští fotbalisté uhájili naději na záchranu v Gambrinus lize. V bitvě dvou posledních týmů zvítězili na půdě Bohemians Praha 4:1, odskočili svému soupeři na rozdíl tří bodů a sedm zápasů před koncem soutěže mohou bojovat o záchranu. Situace Bohemians se zdá být bezvýchodná.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

K vítězství Kladnu stačilo jediné – mít v týmu Davida Zoubka. Ten v zimě přestoupil do Kladna právě z pražského Střížkova a svůj bývalý klub v přímém souboji dokonale potopil. „Já ho měl už ve třetí lize v Kralupech. Znám ho velmi dobře. Balón mu nepřekáží, nekazí přihrávky. A my jsme rádi, že ho máme,“ pochválil svého hráče kladenský trenér Procházka.

Nejprve křížnou střelou poslal Kladno do vedení a do přestávky stihl poslat trestný kop dokonale na Benešovu hlavu a Kladno vedlo už 2:0. A v 61. minutě trefil z trestného kopu dva metry před pokutovým územím dokonale Rodingerovu šibenici a svůj bývalý klub poslal definitivně do kolen.

Chaoticky hrající domácí měli v prvním poločase víc starostí sami se sebou než se soupeřem. Po změně stran se domácí trenér Jindráček pokusil oživit hru nasazením Horáčka s Pospíšilem. A právě střídající Horáček se postaral v 66. minutě o snížení na 1:3. „Zápas jsme nezvládli psychicky. Jsem z toho moc zklamaný. Nechci nikoho srážet, ale někteří hráči se z toho doslova pos…,“ pokrčil koutky úst domácí trenér Jaromír Jindráček.

Aby ale nebylo pochyb o kladenském vítězství a střížkovském zmaru, udělil domácím polibek smrti nechytatelnou dělovkou Novotný. Kladno po vítězství 4:1 může doufat v záchranu, Bohemians téměř jistě zvoní ligový umíráček. „Proč to všichni zabalili, proč už nikdo nechce hrát,“ vzlykal cestou do kabiny domácí obránce Jan Flachbart. Dokonale tak vyjádřil situaci, která zřejmě v Bohemians panuje.

Bohemians Praha - SK Kladno 1:4 (0:2)
Branky: 66. Horáček - 28. a 61. Zoubek, 43. Beneš, 77. Novotný. Rozhodčí: Bílek - Zlámal, Urban. ŽK: Fenyk, Horáček, Flachbart.

Bohemians: Rodinger - Macháček (46. Horáček), Lencevič, Drobný, Flachbart - Fenyk (75. Kincl), Dobeš, Demeter, Grznár (46. Pospíšil) - Jeslínek, Ibe. Trenér: Jindráček.
Kladno: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross, J. Procházka - Holub (81. M. Lička), Novotný, Cigánek (66. Zachariáš), Strnad, Zoubek - Tatanašvilli (85. Klinka). Trenér: S. Procházka.