Ještě jednou na mě zařvete, tak vás vyhodím, slyšel Urban od sudího

Jihlavští fotbalisté málem dohrávali jeden ze šlágrů aktuálního druholigového kola proti Žižkovu (2:0) bez svého kouče Luboše Urbana na lavičce.

Běžela 83. minuta zápasu a vysočinský trenér vystartoval jako čertík z krabičky už po několikáté během duelu na pomezního sudího Jaroslava Moudrého, nelíbil se mu neodmávaný out ve prospěch jeho celku. „Ještě jednou na mě zařvete, tak vás vyhodím, už mě to fakt nebaví,“ křičel z bezprostřední blízkosti pomezní rozhodčí na stratéga Jihlavanů.

„No jo, to je ta moje klasická komunikace s pomezním rozhodčím. Když mi pak řekne, že je taky jenom člověk a může udělat chybu, tak se ptám, proč na té lajně je?“ zlobil se domácí trenér po utkání. Urban patří k trenérům bouřlivákům. Ještě jako kouč prvoligových Bohemians Praha byl na tribunu vykázán několikrát.

Na Vysočině zatím dokoučoval do konce každý mistrovský zápas. „Taky jsem si myslel, že už ho rozhodčí pošle na tribunu,“ přiznal kapitán Jihlavanů Karol Karlík. Podotkl, že vyloučení z lavičky by Urbanovi u klubového pokladníka neprošlo jen tak. „Michal Veselý by se určitě ozval, v sazebníku vykázání trenéra z lavičky zakotveno máme, jen nevím, jaká je za tenhle prohřešek stanovená taxa,“ rozpovídal se dobře naladěný slovenský záložník ve službách Jihlavy.

Související: Karlík a Mešanovič zajistili Jihlavě výhru nad Viktorií Žižkov

Góly Karlíka a Mešanoviče zajistily fotbalistům Jihlavy výhru 2:0 v utkání druhé ligy s Viktorií Žižkov. Vysočina tak prodloužila sérii bez porážky na čtyři zápasy a v tabulce se ke svému dnešnímu soupeři přiblížila na tři body.

Oba týmy se po většinu prvního poločasu trápily, a tak se hra odbývala převážně mezi šestnáctkami. Když už se zdálo, že úvodní dějství skončí bez branek, nacentroval od rohového praporku do vápna Krutý a kapitán Karlík poslal ukázkovou rybičkou Jihlavu do vedení.

Hned po pauze se sám na Hrušku řítil Dolejš, ale žižkovského gólmana nepřekonal. Vyrovnat mohl v 59. minutě po Kalodově přiťuknutí exjihlavský Vaculík, ale z hranice velkého vápna nasměroval svou střelu těsně mimo Uvarenkovy tyče.

O 12 minut později Gabriel v hlavičkovém souboji vybojoval míč a ideální přihrávkou mezi pražskými zadáky poslal do úniku Mešanoviče, jenž si tváří v tvář hostujícímu gólmanovi věděl rady. Alespoň snížit mohl v závěru Zengue, ale z malého vápna orazítkoval jen tyč domácí branky.

Jihlava - Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 45. Karlík, 71. Mešanovič. Rozhodčí: Ochotnický - Moudrý, Urban. ŽK: Krutý, Karlík - Procházka. Diváci: 1250.

Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič - Dolejš (60. Zelinka), Görner, Karlík, Krutý (89. Gába) - Mešanovič, Franěk (74. Veselý). Trenér: Urban.
Žižkov: Hruška - Šťastný, Procházka, Balík, Vepřek - Culek, Novák (69. Martan), Vaculík - Koukal (83. Kočí), Kalod, Pulkert (52. Zengue). Trenér: Petržela.