Baník se po výhře nad Slováckem uhnízdil na čele

[b]AKTUALIZOVÁNO 19:50[/b] Po dnešním trapném úvodu 24. kola Gambrinus ligy v Praze Vršovicích se v Ostravě konečně dostal na řadu fotbal a bylo se na co koukat. Utkání mezi domácím Baníkem a hosty ze Slovácka přineslo hned pět branek a zásluhou tříbodového zisku se domácí dostali na čelo Gambrinus ligy.

Aktuální kolo a tabulka Gambrinus ligy

Utkání nezačalo pro domácí Baník dobře, když vůbec první rohový kop v utkání zahrál Valenta na přední tyč, kde míč lehce lízl nohou Němčický, balón doputoval k zadní tyči, u které zůstal zcela volný Kuncl a lehce skóroval do odkryté brány.

Od té doby se Baníkovci tlačili do útoku a výsledek jejich snažení byl v prvním poločase hned dvakrát vidět. V 25. minutě po Lukešově rohovém kopu boxoval míč brankář Filipko mimo pokutové území, následovala střela Bolfa do tyče, odražený míč vyslal na bránu Varadi a zblízka ji ještě tečoval Neves.

Přestože se ve třiatřicáté minutě do gólové šance dostal hostující Fujerik, z branky se radovali hráči Ostravy. Dvě minuty před koncem prvního poločasu nedokázal před pokutovým územím poměrně snadný míč odkopnout Kordula, díky tomu mohl křížně přihrát Lukeš na Varadiho, jenž zblízka snadno skóroval. Zdálo se, že si míč možná do vlastní sítě poslal dotírající obránce Kubáň.

Ani v druhém poločase se diváci na Bazalech nenudili. Po patnácti minutách druhé půle Slovácku pomohla chyba brankáře Baránka, který po malé domů nešikovně rozehrál na polovinu hřiště na hostujícího Kordulu. Následovala kolmice mezi obránci na Fujerika, který utekl Nevesovi a překonal padajícího Baránka.

Nerozhodný stav ale nevydržel příliš dlouho. Po ohromné chybě ve slovácké obraně se po Lukešově přímém kopu propadl hostům míč středem šestnáctky a Neuwirth tak mohl zblízka poslat Baník do vedení.

V dalším průběhu utkání už žádný gól nepadlo, a tak se mohli domácí radovat nejen ze tří bodů, ale zároveň z postupu do čela Gambrinus ligy o jeden bod před pražskou Spartu, která má ale pondělní derby se Slavií k dobru.

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)
Branky: 25. Neves, 43. Varadi, 68. Neuwirth - 2. Kuncl, 59. Fujerik.
Rozhodčí: Zelinka - Marek, Santarius.
ŽK: Bolf, Neuwirth, Lukeš - Košút, Fujerik.
Diváci: 7168.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (90. Wojnar) - Vydra (90. Kraut), Varadi, Zeher (72. Greguš). Trenér: Koubek.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický (86. Cleber), Košút, Kubáň - Fujerik, Svízela (68. Randa), Kordula (80. Nestorovski), Perůtka, Valenta - Švancara. Trenér: Mazura.

Už jste četli, co předcházelo ostravskému zápasu?