Lídr tabulky utrpěl v Písku debakl

Dnes dopoledne se odehrálo jihočeské derby dvou nesmiřitelných rivalů z Písku a Sezimova Ústí. Do Písku přijeli hráči trenéra Zákostelského jako lídr tabulky ČFL. "Připravujeme se standardním způsobem. Hráči ale samozřejmě cítí, že utkání bude mít větší náboj. Každé derby přináší větší napětí, větší nasazení.“ Takto na webových stránkách ševců komentoval před zápasem přípravu svého týmu Luboš Zákostelský. „Na Písek nechystáme nic převratného, týmy se navzájem znají. Chceme se prosadit svou hrou. Mluvením ale ničeho nedosáhneme.

"Musíme to odpracovat na hřišti,“ uvedl ve čtvrtek na klubovém webu Zákostelský. „Pohlídat musíme také Polodnu a jejich standardní situace. Musíme odvést běžnou práci, která patří ke každému zápasu. Budeme samozřejmě vycházet z dobré obrany, naším prvotním cílem je neinkasovat, odtud lze udělat krok k vítězství." Tato slova a přání trenéra jakoby se ztratilo někde cestou do Písku.

Domácí začali pěkně zostra a lídra tabulky se nezalekli. Ve 2. minutě kopal Mašát první roh, Polodna prodloužil hlavou na zadní tyč, kam si naběhl Skopalík a z bezprostřední blízkosti poslal míč do břevna. Hned nato pálil z voleje z dálky Kubiš, ale přestřelil. Další příležitost měli domácí v 11. minutě, kdy se do vápna dral aktivní Skopalík, jeho ránu ale tečoval mimo tři tyče Kochlöfl. Sezimovo Ústí bylo jako ve snu. Až ve 20.minutě se osmělil Kočí, který pálil z uctivé vzdálenosti. Domácího brankáře však nemohla ohrozit. Písečtí posílali na brankáře ševců jeden útok za druhým, jednu střelu za druhou. Žádná však nevedla ke kýženému gólu. Pak přišla 37.minuta. Centr Malého na velkém vápně zpracoval Polodna, našel si prostor a jeho přízemní, přesně mířená střela šla přesně k tyči, kam už Jakubov nemohl dosáhnout – 1:0. V nastaveném čase mohli diváci vidět nejhezčí akci celého derby. Malý vybojoval ve středu hřiště míč, rozdal ho do strany na naběhnutého Linharta a ten z první parádním centrem oslovil ke skórování Zušťáka, který se na malém vápně nikdy nemýlí – 2:0. do šaten tak šli písečtí s dvoubrankovým náskokem.

Sezimovo Ústí bylo evidentně vývojem hry zaskočeno. Trenér Zákostelský proto v poločase sáhl po dvojitém střídání. Ale ani to nějak výrazně vývoj hry nezměnilo. Hned v úvodu druhé půle se aktivně hrající Held dostal k centru a Skopalíkovi chyběl krok. Dobrou šanci měl pak na druhé straně Kostečka, který nebezpečně kroutil svůj přímý kop, ale Samoel nakonec ani zasahovat nemusel. V 52. minutě si Kostečka standardku zopakoval, ale dezorientovaný Předota mířil hlavou hodně mimo. Hosté se pak pokoušeli něco vymyslet, ale Písek hrozil z brejků. Jeden z nich ukázkově využil v 61. minutě nahrávající Polodna a z druhé vlny nabíhající Linhart, který tváří v tvář Jakubovovi nezaváhal a upravil na 3:0. Ojedinělý střelecký pokus si v 68. minutě připsal po závaru v písecké obraně Předota, ale střela šla vedle. V 78. minutě po Kočího centru si při odklízení málem poslal míč do vlastní sítě Pastyrik, ale to bylo ze strany hostů vše.
Písek si výhru jednoznačně zasloužil, svou aktivitou soupeře jasně přehrál a ukázal, že pěkný fotbal hrát umí.

FC Písek – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 3:0 (2:0)

Sestava Písek: Samoel – Held, Pastyrik, Kubiš, Pravda – Linhart (87. Kunc), Malý (82. Káník), Mašát, Skopalík – Zušťák, Polodna

Sestava Sezimovo Ústí: Jakubov – Mašek, Martínek, Kochlöfl, Rožboud – Endl (70. Horka), Barteska (46. Předota), Kostečka, Kočí, Janů (46. Schön) – Mach