Teplice zklamaly, Kladno se přiblížilo záchraně

[b]AKTUALIZOVÁNO 18:58[/b] Čtyřiadvacáté kolo nejvyšší domácí soutěže doplnila čtveřice utkání, v kterých se bojovalo o evropské poháry i o udržení. Liberec hostil Teplice, Příbram přivítala Brno. V Kladně se hrál důležitý záchranářský duel. První ze tří vzájemných utkání odehrála už i Olomouc s Plzní.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

V důležitém utkání v boji o udržení v Gambrinus lize i pro příští ročník mezi Kladnem a Českými Budějovicemi v prvním poločase Budějovice využily přímý volný kop. K míči, který stál necelých pětadvacet metrů od branky, se postavil Otepka a nádhernou střelou přes zeď k pravé tyči nedal Kostolanskému šanci. Kladenský gólman se za míčem jen podíval. V závěru poločasu se domácí už radovali z vyrovnání, ale radost jim zkazil rozhodčí Hrubeš, podle kterého míč brankovou čáru nepřekročil.

Domácí se vyrovnávacího gólu dočkali až ve druhé půli. Po rychlé akci se štěstím úspěšně zakončil Holub. Obrat v utkání se uskutečnil začátkem poslední desetiminutovky. Po přímém volném kopu se míč dostal na hlavu Tatanašviliho, od něhož se balón odrazil do brány. Kladno tak dokázalo v důležitém utkání porazit České Budějovice 2:1 a přiblížilo se záchraně.

Na stadionu v Příbrami se hrálo po poločase nerozhodně 1:1. Domácí se sice zásluhou Klesy dostali do vedení, svou další branku v dresu Brna si ale ještě do konce poločasu stihl připsat talentovaný Kalabiška, který se prosadil z rychlého brněnského brejku po standardní situaci domácích.

Do druhé půle vstoupili domácí ve velkém tempu a to se jim vyplatilo. Nejprve Příbram do vedení dostal hlavou Zdeněk Šmejkal a po sérii příbramských šancí se konečně prosadil a na konečných 3:1 pro domácí upravil Daniel Huňa. Brno si tak po domácí prohře připsalo další porážku.

Teplice, které chtěly bojovat o titul, měli již od 44. minuty ke třem bodům daleko. V utkání pod Ještědem se totiž z penalty prosadil Bořek Dočkal a stanovil tak poločasový stav na 1:0 pro domácí Liberec. I přes mohutný tlak hostů, kdy měli své šance Zoubele s Verbířem, se ale Teplicím vyrovnat nepodařilo a Liberec si připsal překvapivě všechny tři body.

Na Andrově stadionu v Olomouci, kam zavítali hráči Plzně, dostal domácí do vedení v krkolomné pozici hlavičkující Michal Hubník, jsme byli svědky bezgólového druhého poločasu, i když tomu tak být nemuselo. Obrovskou šanci totiž zahodil hostující kapitán Pavel Horváth, který v 74. minutě neproměnil pokutový kop. Jeho penaltu skvěle zlikvidoval brankář Sigmy Blaha. I přes mohutný tlak Plzně se již skóre neměnilo a domácí se radovali ze zisku tří bodů.

Statistiky z právě odehraných utkání:

SK Kladno - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:1)
Branky: 53. Holub, 82. Tatanašvili - 20. Otepka. Rozhodčí: R. Hrubeš - Šterba, Teuber. ŽK: Holub, Novotný, Tatanašvili - Krob, Sedláček. Diváci: 1940.

Kladno: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross, J. Procházka - Strnad - Zoubek (85. Cigánek), Holub, Novotný (90. Lička), Bartoš - Tatanašvili (90. Zachariáš). Trenér: S. Procházka.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Hunal (75. Meszároš), Krob (86. Ondrášek) - Hudson (69. Stráský), Otepka, Černák, Riegel, Šíma - Sedláček. Trenér: Šilhavý.

1. FK Příbram - 1. FC Brno 3:1 (1:1)
Branky: 22. Klesa, 53. Šmejkal, 72. Huňa - 42. Kalabiška. Rozhodčí: Adámek - Novák, Lakomý. ŽK: Plašil - Husár. Diváci: 3016.

Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Štochl, Šmejkal - Klesa (90. Rodrigues), Hušbauer, Tarczal, T. Pilík - Huňa (88. Borek), Wágner (73. Fantiš). Trenér: Marko.
Brno: Bureš - Križko (86. Chlup), Dvorník, Pernica, Husár - Rabušic (67. Okleštěk), Borák, Křeček, Polách (81. Šural), Kalabiška - Došek. Trenér: Beránek.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:0 (1:0)
Branka: 44. Dočkal z pen. Rozhodčí: Mikel - Slavík, Tacina. ŽK: Papoušek, Vácha, Holeňák, Vojta - Stožický, Lukáš, Rosa. Diváci: 3728.

Liberec: Hauzr - Zeman, Polák, Kelič (51. Holeňák), Janů (46. Liška) - Dočkal, Gecov, Papoušek (79. Vojta), Vácha, Vulin - Nezmar. Trenér: Petřík.
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič (75. Verbíř), Vachoušek, Matula, Stožický - Mahmutovič, Vondrášek (12. Zoubele). Trenér: Plíšek.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka: 34. Hubník. Rozhodčí: Královec - Gallo, Jiřík. ŽK: Hiedenreich, Bajer - Limberský. Diváci: 3370.

Olomouc: Blaha - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Bajer, Rossi, Kaščák, Hořava (86. Navrátil) - Hubník (66. Ordoš), Šultes (79. Petr). Trenér: Psotka.
Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada (79. Lecjaks), Horváth - Petržela, Bakoš, Kolář (86. Rýdel) - Střihavka (62. Rezek). Trenér: Vrba.