Římské AS sesadilo Inter Milán z italského trůnu

Italská liga má poprvé od 8. kola nového lídra. Fotbalisté AS Řím využili sobotního zaváhání Interu Milán a po vítězství 2:0 nad Bergamem jej vystřídali v čele tabulky. Klub z metropole od desátého kola, kdy byl až na 14. pozici, neprohrál 23 ligových duelů v řadě.

Inter v sobotu jen remizoval s Fiorentinou, a tak Římané věděli, že výhra nad Bergamem je posune do čela. Od začátku se proto vrhli do útoku a již po 12 minutách otevřel skóre Vučinič. Když pak o čtvrthodinu později zvýšil Cassetti, začali domácí oslavovat. Krátce po změně stran sice zápas zdramatizoval Tiribocchi, ale AS si už 12 výhru z posledních 13 domácích duelů nenechal vzít.

Šanci dotáhnout se na bod za Inter naopak nevyužil třetí AC Milán. Ten doma dokonce prohrával s Catanií 0:2, když obranu znovu bez Marka Jankulovského nejprve překonal Maxi Lopéz a v závěru první půle i Ricchiuti. Po změně stran však dvakrát skóroval Borriello a zařídil AC alespoň bod.

Palermo si pojistilo čtvrtou příčku vítězstvím 3:1 nad Chievem, o které se dvěma góly zasloužil Miccolli. Na pozice pro evropské poháry se vrátil Juventus, který doma udolal 1:0 Cagliari a připsal si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů. Zdeněk Grygera u toho chyběl.

Důležitý duel o záchranu vyhrálo Lazio, které otočilo nepříznivě se vyvíjející souboj s Boloňou. Ta rychle vedla o dvě branky, ale nakonec 2:3 prohrála. Lazio má nyní šestibodový náskok na sestupové pásmo, naopak Boloňa klesla na sedmnáctou příčku a od osmnáctého Bergama ji dělí čtyři body.