Sexuální skandál ve Francii: k výslechu také Benzema a Ben Arfa

Sexuální skandál ve Francii: k výslechu také Benzema a Ben Arfa

Do sexuálního skandálu kolem francouzské reprezentace jsou podle britského listu Daily Telegraph zapleteni i útočník Karim Benzema z Realu Madrid a Hatem Ben Arfa z Marseille. Podle nejmenovaného soudního zdroje by měla oba hráče vyslechnout policie jako svědky v případu pařížského podniku Café Zaman, který je podezřelý, že zaměstnával příliš mladé prostitutky

Výslech už mají za sebou záložník Bayernu Mnichov Franck Ribéry a další reprezentant Sidney Govou z Lyonu, kteří na sebe dnes mohou narazit v semifinále Ligy mistrů.

Zřejmě nejlepší francouzský hráč současnosti Ribéry podle britského listu přiznal, že několikrát spal se sedmnáctiletou marockou dívkou zaměstnanou v luxusním klubu. Netušil prý, že jí ještě není osmnáct let, což je ve Francii věková hranice, od níž lze provozovat prostituci.

Sedmadvacetiletý Ribéry je ženatý s Alžířankou, kvůli níž přestoupil na islám, a mají spolu dvě děti. Za styk s příliš mladou prostitukou mu teoreticky hrozí až tři roky vězení a pokuta do výše 45.000 eur (1,1 milionu korun). Soudce zatím nerozhodl, zda bude fotbalista obviněn.

Fotbalista tvrdí, že se ničím neprovinil. "Tato aféra se mého klienta netýká a může, v nejhorším případě, ovlivnit pouze jeho osobní život," uvedl Ribéryho advokátka Sophie Bottaiová.

Policie provedla v Café Zaman před týdnem razii, během které zadržela asi dvacet dívek. Zatčeni byli také čtyři lidé, kteří čelí obvinění. Podnik na Champs-Elysées byl zavřen.