Uhájí fanoušci Ďolíček?

Uhájí fanoušci Ďolíček?

Družstvo fanoušků Bohemians intenzivně hledá možnosti, jak se vyhnout stěhování Bohemians 1905 z Ďolíčku do Synot Tip Areny. Hektická akce, o jejímž osudu se rozhodne v řádu dnů. Fanoušci touží zůstat v Ďolíčku, a nebo najít pro ně přijatelnější variantu dočasného stěhování klubu. Třeba na Žižkov. Uhájí Ďolíček?

Varianta působení klubu v Ďolíčku je dle majitelů klubu ekonomicky nevýnosná a stěhování klubu do Edenu je, dle nich, ekonomicky mnohem výhodnější variantou.

Pokud chce družstvo fanoušků zachránit tým na svém milovaném stadionku, musí během několika dnů sehnat kupce stadionu a podepsat s ním minimálně smlouvu o smlouvě budoucí. A navíc získat pro klub dalšího partnera, který by klub pomohl ekonomicky zajistit. Vyplývá to z prohlášení DFB, které je publikováno na klubovém webu.

Jen pro představu to znamená zajistit zhruba sto milionů na nákup stadionu během pár dnů a k tomu zhruba 900 milionů na zásadní rekonstrukci Ďolíčku v průběhu příštích dvou let. Plus prostředky na běžný chod klubu. Věru nelehký úkol.

Jednání majitelů Bohemians 1905 s majiteli Edenu, společností E Side je v plném proudu. Družstvo fanoušků zpracovává i další varianty dočasného stěhování klubu. Tou by mohl být stánek Viktorie Žižkov, který pocitově Ďolíček připomíná mnohem víc, než Synot Tip Arena. A dva kluby současně už na Žižkově hrály.

Jak příběh klokanů z Ďolíčku dopadne, bude jasné nejpozději v polovině května, kdy kluby musí svazu nahlásit domácí stadion.

Trošku jako mezi mlýnskými kameny se tak ocitá ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl. Myšlence Bohemians je zcela oddaný a teď musí najít řešení, které uspokojí majitele, kteří do klubu investovali obrovské peníze a fanoušky, kteří krom vlastních peněz vložili své city.

„V současné době probíhají jednání se zástupci firmy E Side a předkládají se podmínky případného působení v Edenu. Až tyto podmínky budou kompletně na stole, což by mělo být během týdne, pak můžeme posuzovat smysluplnost tohoto kroku. Neznamená to definitivní konec Ďolíčku nebo vzdání se ideje vlastního stadionu. Tato varianta je prostě v současné době možným řešením situace klubu. Bohužel v tuto chvíli neexistuje nikdo, kdo by Ďolíček perspektivně zrekonstruoval a investoval do něho stovky milionů korun,“ uvedl na klubovém webu Přibyl.