Olomouc v Plzni dvakrát srovnala a veze nadějný výsledek

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Začátek semifinálového utkání přinesl v Plzni opatrnou partii především ze strany hostující Olomouce. Není proto divu, že její první akce přišla až v jedenácté minutě a to ještě hodně nepovedeně. Domácí Viktoriáni naopak od začátku tlačili na pilu. Ovšem ani Kolářův či Horváthův pokus se neujal a tak se na první branku diváci museli počkat do devětadvacáté minuty. To už se tentokrát domácí kapitán Horváth po narážečce s Rezkem prosadil a bylo to 1:0.

Dosavadní výsledky Ondrášovka Cupu

Ne na dlouho. Sotva dvě minuty od první branky se totiž k odraženému míči za vápnem dostal hostující útočník Ordoš a bylo srovnáno.

Kdo čekal, že to domácí položí, byl na omylu. Ti se dál hnali do útoku a díky tomu opět strhli vedení na svou stranu. Konkrétně to byl Kolář, který se podobně jako Ordoš dostal k odraženému míči a přes Janotku ho protlačil do sítě. 2:1. Tento stav vydržel až do závěru prvního poločasu, a to především díky jistému Lovásikovi, který kryl další Horváthův pokus.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první. Aktivnější byla domácí Plzeň, i když šancí si už tolik nevypracovávala. Hanáci se začali osmělovat až po hodině hry a hned z toho byl klíčová moment celého zápasu. Po zákroku Bystroně dostali hosté možnost pokutového kopu. Ten proměnil Janotka a bylo opět srovnáno. Plzeňský hráč navíc viděl za svůj zákrok červenou kartu a domácí čekalo závěrečných pětadvacet minut v oslabení.

Ani to je však nezlomilo. Hosté uspokojeni nadějným výsledkem se nehnali do útoku a aktivitu nechávali na domácích. Ti i přes neustálou snahu výsledek na svou stranu nepřehoupli a tak první semifinále mezi Viktorií Plzeň a Sigmou Olomouc skončilo nerozhodně 2:2. Lepší vyhlídky do odvety tak mají fotbalisté z Hané, kterým příští týden v domácí odvetě stačí i nerozhodný výsledek 0:0 nebo 1:1.

„Naději máme malou, ale postupové šance se nevzdáváme,“ říkal po utkání zklamaně plzeňský trenér Pavel Vrba.

To jeho protějšek Zdeněk Psotka měl k výkonu domácích jen slova obdivu. „Plzeň předváděla výborný výkon a přehrávala nás především v soubojích jeden na jednoho, pohyb a technika byly na její straně. I proto je výsledek pro nás vzhledem k průběhu utkání vynikající. Nic to ale nemění na tom, že šance pro odvetu jsou otevřené.“

První zápas semifinále Ondrášovka Cupu:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:2 (2:1)
Branky: 29. Horváth, 38. Kolář - 31. Ordoš, 66. Janotka z pen. Rozhodčí: R. Hrubeš - Večeřa, Ubias. ŽK: Onofrej, Hořava, Lovásik, Škerle (všichni Olomouc). ČK: 65. Bystroň (Plzeň). Diváci: 2063.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Jakub Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Rada, Kolář (69. Hájovský) - Střihavka (81. Jiráček), Rezek. Trenér: Vrba.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický (57. Onofrej) - Bajer, Rossi, Hubník, Jan Navrátil (72. Šultes) - Kaščák (84. Hořava), Ordoš. Trenér: Psotka.