Ordoš: S takovým výsledkem jsme nepočítali

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] V lize už dal letos devět branek a teď se trefil také v ligovém poháru. I díky němu veze Sigma z Plzně velmi nadějný výsledek 2:2, který jí může lehce pootevřít dvířka do finále poháru. „Neměli bychom už to pustit,“ říká razantně útočník Michal Ordoš. Připojili jsme ještě odpovědi Tomáše Janotky.

První minuty zápasu patřily jednoznačně domácí Plzni, která vás zatlačila. Čekali jste podobný úvod?
Dalo se to asi očekávat. Víme, že Plzeň je silná s míčem a bude se chtít od začátku pustit do útoku, tak jsme spíš vyčkávali.

Nebylo to však na styl Sigmy až moc defenzivní?
Máte pravdu, že jsme se možná v některých chvílích zatáhli až moc. Asi tam svou roli hrála i nervozita. Byl to pro nás důležitý zápas, nechtěli jsme udělat chybu.

Připravovali jste se speciálně na hru kapitána domácích Pavla Horvátha?
To ani ne. Spíš celkově na jejich útoky. Víme, že mají tým složený z technických hráčů a že se často snaží zabíhat za obranu. I proto jsme hráli z hlubšího bloku.

Po inkasované brance se vám povedlo ihned vyrovnat. To bylo asi hodně důležité, že?
Přesně tak. Nepoložili jsme se a dokázali se hned prosadit. Michal Hubník mi tam skvěle sklepl míč a já se jen podíval, kde stojí brankář a trefil to optimálně.

Ani to však domácí nepoložilo. Ti hráli dál ofenzivní partii. Ovšem konečný výsledek 2:2 je velmi nadějný do odvety.
Možná jsme takhle dobrý výsledek ani nečekali. Je to super. Doma bychom už tohle semifinále neměli ztratit.

Janotka: Odolávali jsme stěží

Na kraji olomoucké obrany měl plné ruce i nohy práce. Rychlonohý domácí fotbalisté mu často nepříjemně zatápěli. Přesto se nakonec mohl Tomáš Janotka společně se svými spoluhráči radovat. „Ale zatím je to pouze poločas. Abychom postoupili, měli bychom dát doma alespoň jednu branku,“ upozorňuje Janotka.

Plzeň na vás doslova vlétla. Jaké pro vás byly první minuty zápasu?

Hned od začátku se ukázala velká kvalita plzeňských hráčů. Potvrdili, že jsou všichni rychlostní typy, kteří jsou skvělí do kombinace. To nám dělalo velké problémy.

Nakonec jste inkasovali dvě branky, což není úplně dobrá vizitka. Ovšem i dvě vstřelili.

Inkasovat jsme mohli víckrát, občas jsme odolávali skutečně stěží. Na druhou stranu si myslím, že zrovna ty dvě branky, co jsme dostali, byla spíš smůla. Určitě se jim dalo zabránit.

Přesto se to nepovedlo. Důležitější ale je to, že jste vždy po inkasované brance dokázali srovnat, že?

Když dostanete branku, těžko se vám zvedá zpátky na nohy. Ovšem když se vám povede to, co udělal Michal Ordoš, když minutu po inkasované brance srovnal, hodně vás to psychicky zvedne, začnete si věřit. I proto jsme tu neprohráli.

Vy i váš soupeř je velmi známý tím, že krajní obránci často podporují útoky svého týmu. Jak je pak náročně, když se proti vám postaví krajní obránce, který chce stejně jako vy neustále útočit?

To pak zkrátka má víc práce i záložník s útočníkem, kteří hrají přede mnou. Musí se rovněž zapojovat do obrany a vypomáhat mi, aby nedocházelo k přečíslení. A další zbraní je samozřejmě to, že musíte toho jejich obránce zaměstnávat víc, než on vás.

Dnes jste proměnil za stavu 2:1 pro domácí penaltu. Byl to nejspíš klíčový okamžik zápasu. Bylo hned po faulu na Hubníka jasné, že na ní půjdete vy?

Trenér před zápasem vždy napíše dvě až tři jména hráčů, kteří jsou na ni určeni. Já byl mezi nimi a věřil jsem si. Proto jsem na ní šel. Neváhal jsem.

Výsledek 2:2 z venku je velmi nadějný do odvety. Co udělat teď, abyste o postup nepřišli?

Musíme hrát dál zodpovědně, protože Plzeň k nám rozhodně nepřijede jen bránit. Řekl bych, že jsme zatím v poločase a v tom druhém musíme vstřelit alespoň jednu branku, abychom měli více klidu.