Pohár Sokola Slavonín zůstal domácím

V neděli 28. března se na umělé trávě ve Slavoníně za krásného počasí uskutečnil historicky 1. turnaj pro chlapce narozené po 1. 1. 1999 a mladší s názvem "O pohár Sokola Slavonín". Pořadatelem této akce byl fotbalový oddíl ze Slavonína.

Mimo domácího celku se zde představila tato mužstva:
TJ Tršice, Slovan Černovír, Tatran Litovel, Slavoj Bruntál a Sokol Čechovice. Hrací systém byl každý s každým 1/20 minut. Bylo k vidění spoustu zajímavých a vyrovnaných utkání, všechny výsledky až na výjimky končily jednogólovým vítězstvím.

Celkový vítěz vyšel ze zápasu domácích a hráčů z Tršic, kde tato mužstva do té doby neokusila hořkost porážky a jejich vzájemný duel patřil k ozdobám celého turnaje. Z vítězství se nakonec v napínavém utkání radovali Slavonínští. O jejich výhře rozhodl dvě minuty před koncem krásnou střelou z 20 metrů Jakub Majzlík a nehledě na poslední duel s Čechovicemi si zajistili po zásluze celkové 1. místo.

Zajímavý výsledek padl nečekaně v zápase Tršice - Litovel, kdy do té doby ani jeden zápas nevyhrající Litovel borce z Tršic porazila vysoko 5:2, ale i toto už nic nezměnilo na konečném pořadí.

Na turnaje Sokola Slavonín pravidelně dochází i na vyhlášení individuálních cen pro nejlepší hráče trenér 1. HFK Olomouc Petr Uličný, který byl u předání těchto cen:
Nejlepší hráč: Adam Tichavský z Tršic
Nejlepší brankář: Martin Štefek ze Slavonína
Nejlepší střelec: Martin Fusek z Bruntálu
Speciální cena pro talent: Matěj Zebiš - Slavonín