Mladá Boleslav v klidném středu

Výhra nad nepříjemným soupeřem udržela mladoboleslavský juniorský tým v relativně klidném středu tabulky. Aktuální zisk dvaačtyřiceti bodů pět kol před koncem mistrovské soutěže by měl zaručovat definitivu i pro příští ročník ČFL.

V prvním poločase byli Boleslavští lepší. Už v 5. minutě se v soupeřově šestnáctce nádherně uvolnil Řezníček, dokonce si položil na zem i brankáře, ale gólovou střelu do opuštěné branky vykopl z lajny hlavický stoper Lesák. V dalších ofenzivních akcích se Boleslavští těžko prosazovali do koncovky.
Až ve 24. minutě si Dolinajcův dlouhý pas podle levé čáry zdařile zpracoval Schubert, kterého vybíhající brankář Hosman na kraji trestného území podrazil. Sudí Šafránek bez rozmýšlení správně nařídil pokutový kop. S jistotou ho v 25. minutě proměnil Řezníček - 1:0. Byl to jeho desátý jarní a celkově jedenáctý gól v mistrácích ČFL.
Ve 33. minutě utekl hlavické obraně Svoboda a povedeně přihrál před branku, kde míč odkopl bránící Mendy a tak se nikdo z boleslavských útočníků ke střelbě nedostal.
Ve 37. minutě po Mizerově centru z levého křídla pohodlně hlavou vyrovnal špatně pokrytý Chrdle - 1:1. První půle tak skončila nerozhodně.

V druhém poločase Hlavičtí přidali a obraz hry byl vyrovnaný. Krátce po přestávce rozhodčí neuznal každému mužstvu po jednom gólu. V 52. minutě Dudkovu střelu brankář Hosman s obtížemi pouze vyrazil k Řezníčkovi, který míč do sítě doklepl z ofsajdového postavení. Za pět minut se na druhé straně do boleslavské branky trefil Chrdle také z ofsajdu. V 63. minutě Synek pěkně přihrál do běhu Dudkovi, ale ten si míč v nadějné střelecké šanci ukopl. V následující minutě Chrdleho jedovku vyrazil Vorel. V 77. minutě další hlavickou příležitost přežila boleslavská obrana s notnou dávkou štěstí. Rozhodující moment utkání se odehrál v 82. minutě. Důrazný Řezníček se zleva probil do hlavické šestnáctky, po zemi přihrál před branku a Tafat z deseti metrů skóroval, když se jeho střela smekla z dolního kraje břevna do sítě - 2:1. Přestože se hlavičtí moc snažili o vyrovnání, do konce zápasu se již skóre neměnilo.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Vorel - Svoboda, Mrvík, Zbrožek, Horák - Vorasický (46. Synek), Ščuk, Dudka, Dolinajec (90. Brezinský) - Schubert (70. Tafat), Řezníček.

Sestava SK Hlavice: Hosman - Mendy, Svojtka, Lesák, Gross - Mikušík, Koblížek, Havrda (87. Ondráček), Mizera (71. Batista) - Petřivý, Chrdle.

Ml.Boleslav B - Hlavice 2 : 1