Němci deklasovali Argentinu, ostuda je na světě

[hot]SLEDOVALI JSME ON-LINE[/hot] Němci jsou znovu v semifinále mistrovství světa a stejně jako před čtyřmi lety se mezi nejlepší čtyři týmy probojovali poté, co porazili Argentinu. Dnes navíc soupeře ponížili vysokou výhrou 4:0. Jihoameričané sice byli sice po většinu utkání fotbalovější, ale soupeř mnohem efektivnější. Čtyři z šesti německých střel mezi tyče skončily gólem.

Zápasu předcházela slovní přestřelka, do které významně zapojil i německý záložník Schweinsteiger, jenž pak byl na trávníku od první minuty tahounem svého týmu. Nejenže plnil funkci režiséra, ale navíc ještě dokázal v třetí minutě z trestného kopu z levé strany najít před brankou Müllera a lehké prodloužení hlavou znamenalo jeho čtvrtý gól na turnaji.

Argentince rychlé vedení soupeře zaskočilo. Ve středu hřiště se prosazoval evropský tým a Messi, Tévez i další byli odříznuti od dění ve hře. Navíc ani defenziva nebyla příliš pevná a v 24. minutě si mohli Němci hodně přiblížit výhru, protože Müller tentokrát v roli nahrávače skvěle přihrál dalšímu kanonýrovi Klosemu, jenž ale z osmi metrů napálil míč nad břevno.

Po půlhodině se však dostal do hry prohrávající tým, který začal využívat více svých hlavních předností a řadou rychlých kombinací se začal dostávat do šestnáctky i k prvním šancím.

ON-LINE ZE ZÁPASU ARGENTINA - NĚMECKO

Poprvé zahrozil soupeřově brance Higuaín, ale jeho střelu po uvolnění k tyči brankář Neuer lehce zneškodnil. O minutu později se už ocitl míč v síti, ale gól nebyl uznán, protože mu předcházel ofsajd útočící trojice. Poslední šanci před poločasem měl Messi, jenž ale pálil nad.

Němci nezachytili ani úvod druhého poločasu a Di Maríova rána mířící těsně mimo měla být varováním pro další minuty. V nich totiž argentinská převaha zřetelně narůstala a s ní také počet střeleckých pokusů. Mezi tyče se trefili dvakrát Higuaín, Di María, Tévez a skvělý volej téhož hráče zastavil obličejem obětavý Mertesacker.

Vedoucí tým v těch chvílích herně zaostával, kazil spoustu rozehrávek a vyrovnávací gól se zdál být neodvratný. Jenže stejně jako v předchozích zápasech Němci znovu prokázali, že jsou mistry ostrých kontrů, a v rozmezí sedmi minut rozhodli o postupu.

Po jedné z mála vydařených akcí se v 67. minutě dostal po Podolského přihrávce před prázdnou branku k míči Klose a lehce Německu zajistil dvougólové vedení. Ze stejného místa navíc o sedm minut později přišla obdobná akce, na jejímž konci našel Schweinsteiger dobíhajícího stopera Friedricha a ten přidal třetí brankovou pojistku.

Výhru Němců pak ještě zvýraznil minutu před koncem znovu Klose, který se tak s 14 zásahy dostal na druhé místo historické tabulky střelců. Dotáhl se na slavného krajana Gerda Müllera, o gól víc dal na MS jen Brazilec Ronaldo.