Baník výkonem zklamal, přesto postupuje dál

Baníkovci potvrdili postup do 3. předkola Evropské ligy, ale po výhře 6:0 z Tbilisi v dnešní odvetě na Bazalech s čtvrtým celkem gruzínské ligy pouze remizovali 0:0. V kombinované sestavě a ve velkém vedru si slezský tým nevypracoval žádnou vyloženou šanci. Jeho příštím soupeřem bude Dněpr Mogilev, první zápas se v Bělorusku hraje za týden.

Kdo čekal po výsledku z Gruzie další kanonádu, byl zklamán. Baník sice začal svižně, Vrťo už po 30 sekundách protáhl gólmana pohotovým volejem k tyči, ale nebyla to žádná předzvěst ofenzivní smršti. Tempo hry bylo naopak poplatné úmornému vedru.

Bez řady opor se domácí vzmohli jen na územní převahu a i ta posléze vzala za své. Ještě Koukal v 17. minutě podobně jako Vrťo bez přípravy donutil hostujícího brankáře k dalšímu zákroku, ale pak už WIT vyrovnal hru a v závěru první půle byl dokonce fotbalovější.

Po Lipartijově střele už hosté možná i viděli gól v ostravské síti, ale ránu, kterou mimoděk tečoval obránce Koukal, Baránek se štěstím vytáhl na roh. Hostům otrnulo, chvílemi Ostravu přehrávali. Lipartija dal o sobě znovu vědět v 39. minutě šikovným výpadem do pokutového území, ale ve slibné střelecké pozici příliš dlouho otálel se zakončením.

Kouč Koubek svůj tým po změně stran příliš nerozhýbal ani třemi změnami. Hře chyběl spád a tempo, domácí se marně snažili vymyslet kombinaci, kterou by se dostali do týla gruzínské defenzivě. Tbilisi bylo nebezpečnější a v 66. minutě musel předvést svůj postřeh brankář Baránek, který s námahou vyškrábl trestný kop Klimiašviliho.

Baník se nakonec po rozpačitém výkonu nedočkal ani nejtěsnějšího vítězství a soupeř se alespoň částečně mohl rehabilitovat za ostudný debakl z prvního zápasu.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ DRUHÉHO PŘEDKOLA EL

Baník Ostrava - WIT Georgia Tbilisi 0:0
Rozhodčí: Jovanetič - Jovanovič, Milovanovič (všichni Srb.). ŽK: Koukal, Frydrych, Lukeš - Čankvetadze, Mikaberidze. Diváci: 3405. První zápas: 6:0, postupuje Ostrava.

Ostrava: Baránek - Řezník, Frydrych, Neves, Koukal - Lukeš, Greguš, Wojnar (72. Hušbauer) - Fantiš (46. Zeher), Šenkeřík (58. Pilík), Vrťo. Trenér: Koubek.

WIT Georgia: Mikaberidze - Bechvaja, Lomaja, Adamadze, Majsašvili (79. Gurešidze) - Vasadze, Čankvetadze - Janelidze (75. Zakradze), Lipartija, Klimiašvili - Kvaratschelja (63. Chimakadze). Trenér: Kočlašvili.